Avengers: Endgame zarobił fortunę i zarobi więcej!

Avengers: Endgame to bez wątpienia największy hit kinowy ostatnich lat! Dlaczego film Avengers: Endgame zarobił fortunę? Czy jest to najlepszy wynik wszechczasów? Okazuje się, że nie! Według BoxOfficeMojo.com najwięcej w historii zarobił Avatar, bo aż 2 miliardy 788 milionów dolarów. To prawie tyle, ile jest warta cała gospodarka Mongolii!

Jednak już niebawem wszystkie historyczne rekordy ma przebić właśnie czwarta część historii Mścicieli, spinająca wszystkie wątki pozostałych filmów. Dochód przekroczył już 2 miliardy 188 milionów dolarów.

Wystarczyło 12 dni

Twórcy i fani nie musieli długo czekać na taki sukces. Już po 12 dniach od premiery czwarta część Avengersów wskoczyła na drugie miejsce w rankingu najbardziej lukratywnych produkcji. Wyprzedziła nawet takie giganty jak Titanic, wszystkie części Star Wars i Harry’ego Pottera! Nie da się ukryć, że wynik jest wyjątkowo zadowalający.

Pomimo że sukces jest niezaprzeczalny, nie jest żadnym zaskoczeniem. Wszystkie poprzednie części serii sprzedały się wyjątkowo dobrze i jako jej zakończenie film musiał zarobić bardzo wiele. Skąd jednak tak ogromne zainteresowanie?

Liczby będą rosły?

W celu przebicia się na sam szczyt, filmy Jamesa Camerona, które dotychczas królowały na liście (Avatar oraz Titanic) były wyświetlane w kinach przez o wiele dłuższy czas, niż pierwotnie zakładano. Czy ten sam los podzieli Avengers: Endgame? Tego dowiemy się w następnych tygodniach.

Z pewnością na korzyść produkcji wyjdą także maratony. Wybranie się na wielogodzinny seans tak legendarnej serii z pewnością zainteresuje bardzo wielu kinomaniaków i miłośników komiksów, którzy traktują serię z dużym szacunkiem.

Mitologia czasów współczesnych

Filmy Marvela o superbohaterach są wyjątkowo przemyślane dzięki wzorowaniu ich na legandarnych komiksach. Za to komiksy czerpią garściami inspiracje z – między innymi – mitów skadynawskich. Stąd postaci takie jak Thor czy Loki.

Niewątpliwie olbrzymia popularność i złożoność historii, jaką oferuje uniwersum Marvela przewyższa obecnie popularność starożytnych mitów, zwłaszcza wśród młodszych pokoleń. Zdecydowanie niezbitym dowodem na to jest fakt, że Avengers: Endgame zarobił fortunę.