Uderzy w naszą planetę już dziś?! Naukowcy ostrzegają! Właśnie 4 listopada ma nastąpić zjawisko, które jest jednocześnie piękne, jak i niebezpieczne. O wszystkim – jak czytamy w o2.pl – informuje między innymi Amerykańska Narodowa Administracja Oceaniczna i Atmosferyczna. Chodzi o burze słoneczne, które w dniu dzisiejszym mogą sięgnąć naszej planety. Ich skutki natomiast mogą być odczuwalne dla mieszkańców Ziemi. W niektórych miejscach mogą wystąpić kłopoty z komunikacją lub nawet dostawami prądu.
Uderzy w naszą planetę już dziś?! Jest ostrzeżenie od naukowców
Dzisiejszy dzień może okazać się wyjątkowy i pamiętny. Wszystko przez burze słoneczne, które mogą dotrzeć do naszej planety 4 listopada. O wszystkim ostrzega między innymi Amerykańska Narodowa Administracja Oceaniczna i Atmosferyczna. W o2.pl czytamy natomiast, że ich skutki mogą być dość mocno odczuwalne i dwojakie. Mianowicie, w najgorszym wypadku wystąpią kłopoty z komunikacją oraz zaniki prądu. Z drugiej strony, na niebie widoczne znów mogą być zorze.
Co interesujące, z treści ostrzeżeń wynika, że dziś miały nastąpić dwie burze geomagnetyczne. Pojawiła się także klasyfikacja ich poziomów. Wyróżniono dwa: G1-G2, co świadczy o lekkiej tudzież umiarkowanej burzy, ale pojawiło się tez oznaczenie G3, co świadczy o silnym zjawisku. Czy są zatem powody do obaw?
To już kolejne takie zdarzenie w krótkim czasie. Ostatnie miało miejsce zaledwie kilka dni temu
W ostatnim czasie podobnych zjawisk jest coraz więcej, co może wydawać się niepokojące. Jak czytamy w portalu o2.pl – zdaniem naukowców, burza o sile G3 miała uderzyć w naszą planetę także 31 października. Okazało się jednak, że nie była ona na tyle silna, aby wywołała widoczne gołym okiem skutki na Ziemi. Nie wystąpiły też problemy z komunikacją oraz z dostawami prądu. Jak będzie jednak tym razem?
Geomagnetic storm levels at or above G1 (Minor) storm levels are expected to persist into the 04 Nov UTC-day. Current warnings include: G1-G2 (Minor-Moderate) storm levels through 04/1500 UTC and a G3 (Strong) storm until 04/0900 UTC. Visit https://t.co/YLUbTRM02y for the latest. pic.twitter.com/NoDgzd8Bjx
— NOAA Space Weather (@NWSSWPC) November 4, 2021
źródło: o2.pl, Twitter, dualdove.com