Do kiedy będziemy ubierać maseczki? Prognozy WHO nie wszystkim się spodobają

do kiedy będziemy ubierać

Do kiedy będziemy ubierać maseczki? Ten jakże drażliwy temat pojawia się co rusz. Jak się jednak okazuje – przeciwnicy tego typu zabezpieczeń, mogą być nie do końca usatysfakcjonowani. Jak prognozuje WHO, zakrywanie ust oraz nosa może być konieczne przez jeszcze naprawdę długi czas. Wszystko rzecz jasna będzie zależeć od tego, jak przebiegnie rozwój pandemii na świecie, a także od tego, czy powszechnie wprowadzona zostanie skuteczna szczepionka na koronawirusa. Jednakże, przewidywania nie napawają optymizmem i wydaje się, że jak na razie maseczki będą naszym stałym atrybutem. 

Do kiedy będziemy ubierać maseczki? Prognozy WHO nie wszystkim się spodobają

Saga związana z maseczkami trwa w najlepsze. Mówi się o nich bardzo dużo, gdyż obowiązek ich zakładania skutecznie dzieli społeczeństwo. Część społeczeństwa zakłada je z pełną wiarą w ich skuteczne działania, inni zasłaniają nos i usta tylko po to, aby w spokoju zrobić zakupy, natomiast pozostali stale negują powinność ich noszenia. Jak się jednak okazuje, wszystko może potrwać o wiele dłużej, niż wszystkim się wydaje. A to dlatego, że WHO przewiduje, że minie jeszcze sporo czasu, zanim będziemy mogli zrezygnować z zasłaniania ust oraz twarzy.

Na temat noszenia maseczek lub ochronnych przyłbic, wypowiedziała się dr Soumya Swaminatham. O wszystkim pisze portal eska.pl, powołując się na doniesienia „South China Morning Post”. Według nich, maseczek nie ściągniemy przynajmniej do roku 2022.

ZOBACZ TAKŻE: NIEMCY WYTACZAJĄ POTĘŻNE DZIAŁA W KONTEKŚCIE OCHRONY DÓBR OSOBOWYCH. LUDZIE, KTÓRZY FOTOGRAFUJĄ OFIARY WYPADKÓW, TRAFIĄ DO WIĘZIENIA

Wszystko zależy do wynalezienia szczepionki, jej skuteczności i opanowania pandemii

Choć prognozy nie napawają optymizmem, są to jedynie wstępne przewidywania. Jak zapewniają eksperci, wszystko zależy od tego, jak szybko pojawi się skuteczna szczepionka na koronawirusa, oraz jak kształtować będzie się liczba nowych zakażeń w niedalekiej przyszłości.

Portal eska.pl przytacza słowa dr Soumya Swaminatham, które cytujemy poniżej:

Nie należy się spodziewać, że liczba dawek szczepionek na COVID-19 będzie na tyle duża, by życie wróciło do normalności przed 2022 rokiem.

Oprócz tego, że w najbliższym czasie nadal konieczne będzie noszenie maseczek – nie można zapominać także o tak zwanym dystansie społecznym.

źródło: South China Morning Post, eska.pl, sky.news

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.