Zespół cieśni nadgarstka. Ćwiczenia, jak leczyć w domu?

Zespół cieśni nadgarstka to nic innego, jak objawy, które są związane z uciskiem na nerwy. W tym przypadku dotyczy to nerwu pośrodkowego, ponieważ przebiega on w kanale nadgarstka. Przyczyn tej choroby jest wiele i może dotyczyć ludzi młodych i w pełni sił. Dowiedzcie się, jak zapobiec tej chorobie, a także co zwiększa prawdopodobieństwo jej wystąpienia.

Zespół kanału nadgarstka jak ćwiczyć?
Całe szczęście, możemy przyspieszyć leczenie przez ćwiczenia w zaciszu domowym. Nie są one trudne czy absorbujące i możemy je wykonywać o każdej porze dnia. Dodatkowym atutem jest to, że nie wymagają specjalistycznego sprzętu. Przy regularności ćwiczeń szybko wrócimy do formy, a drętwiejące ręce nie będą już dłużej problemem. Przedstawimy wam najprostsze ćwiczenie, które wykonamy z łatwością. Przy wyprostowanej pozycji ciała, składamy ręce jak do modlitwy, tuż pod podbródkiem. Następnie powoli opuszczamy je w dół i koniecznie pilnujemy, aby był cały czas złączone. Ruch rąk musi się odbywać blisko klatki piersiowej, a potem brzucha. Ręce na dole brzucha powinniśmy ścisnąć przez około 20 sekund.
Zespół cieśni nadgarstka operacja
Czasem jednak nieleczony zespół cieśni nadgarstka prowadzi do nieodwracalnych zmian i jedynym wyjściem jest operacja. Wykonuje się ją podczas znieczulenia miejscowego. Zabieg najczęściej robi się metodą endoskopową. Poleca się, aby był on wykonany we wczesnym stadium rozwoju choroby, ponieważ pozwoli to na lepsze wyniki leczenia operacyjnego.

Aleksandra S.

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na kierunku Biologia Medyczna. Ma słabość do dobrego jedzenia, podróży oraz zwierząt.