Najlepsze aplikacje do liczenia kalorii – przegląd

Bycie fit, odchudzanie, liczenie kalorii, stosowanie diety to dziś swoista i wszechogarniająca moda. Media dyktujące nam jak mamy wyglądać wpływają na nas tak silnie, że przykładamy dużo uwagi do tego co jemy i ile jemy. Przeczytaj jakie są najlepsze aplikacje do liczenia kalorii.

 

Liczenie kalorii

Liczenie kaloryczności posiłków do niedawna wiązało się z trudnym przeliczaniem, tabelami, kalkulatorem, notesem. Dziś wystarczy dobra aplikacja zainstalowana na telefonie komórkowym. Prezentujemy Wam najlepsze z nich. To co najważniejsze w aplikacji to:

  • intuicyjność – łatwość obsługi
  • wielkość bazy produktów spożywczych i dań oraz aktywności fizycznych
  • estetyka interfejsu – design czyli jak wygląda aplikacja
  • innowacyjność rozwiązań i usług
  • komunikowanie liczby spożytych kalorii – żeby wiedzieć ile kalorii zostało skonsumowanych, a na ile jeszcze można sobie pozwolić.
Najlepsze aplikacje do liczenia kalorii
Fat Secret

Zaletą tej aplikacji jest prosty i intuicyjny interfejs. Sprawdzisz w niej ilość kalorii, ale także makroelementów (węglowodany, białka, tłuszcze). Aplikacja oferuje możliwość sprawdzenia stanu kalorii zjedzonych i pozostałych, a także przejrzenia prostych przepisów.

Tabele-kalorii

Jest to aplikacja umożliwiająca po zalogowaniu prowadzenie dzienniczka żywieniowego i dostęp do prostych tabel kalorycznych oraz bazy potraw. W tej aplikacji możesz też dodawać własne produkty, a nawet całe dania. Niestety nie ma aplikacji w wersji na telefon.

Myfitnesspal

To aplikacja, która pozwala na prowadzenie własnego dzienniczka żywieniowego. Możesz jej używać zarówno na telefonie, jak i na komputerze czy tablecie. Ma rozbudowaną bazę produktów, opcję monitorowania picia wody, możliwość dodawania znajomych oraz intuicyjny i prosty wygląd.

Ileważy.pl

Ileważy to głównie tabela kalorii, która przydaje się szczególnie jeśli nie masz w domu wagi kuchennej. Dodatkowo po utworzeniu konta możesz prowadzić dzienniczek żywieniowy. Aplikacja posiada dużą bazę produktów gotowych, np. zupy czy śniadania, ale niestety nie można jej używać na telefonie.

Fitatu

Fitatu jest prostą aplikacją do prowadzenia dzienniczka żywieniowego. Możesz śledzić ilość picia wody, a także wyliczać zapotrzebowanie kaloryczne.

Podsumowując, obecnie na rynku istnieje mnóstwo aplikacji do liczenia kalorii. Być może to, co dla jednego będzie idealne, dla drugiego będzie nie wystarczające. Dobrze zatem wypróbować kilka różnych aplikacji i znaleźć taką, która odpowiada twoim wymaganiom w pełni.

Marta D

Absolwentka dziennikarstwa, kulturoznawstwa i fotografii – radiowiec z zawodu, kulturalny człowiek z wykształcenia, fotograf z pasji. Humanistka i umysł ścisły w jednym. Nie lubi zamykać się w ramach szablonowości. Uwielbia wyzwania, nowe miejsca i ciekawych ludzi.