Masowe szczepienia na COVID-19 – Polska niedługo przedstawi plan

masowe szczepienia na covid-19

Masowe szczepienia na COVID-19 – Polska niebawem ma przedstawić szczegółowy plan działania, związany ze strategią po uzyskaniu szczepionki! Te sensacyjne wiadomości przekazał portal RMF24.pl. Wszystko ustalić miała natomiast tamtejsza dziennikarka, Katarzyna Szymanska-Borginon. Według jej informacji, w naszym kraju plan masowych szczepień na koronawirusa ma pojawić się już do połowy listopada. Jak się okazuje, wszystko jest niezwykle skomplikowaną operacją logistyczną. Nie wiadomo jeszcze dokładnie, kiedy szczepionki będą wreszcie gotowe, jednak pojawiają się już pewne nieoficjalne głosy i zapowiedzi.

Masowe szczepienia na COVID-19 – Polska ma niedługo przedstawić swój plan działania!

Wraz z trwającą drugą falą epidemii koronawirusa, coraz częściej pojawiają się coraz to nowsze informacje o ewentualnej szczepionce. Jak dobrze wiadomo, pracuje nad nią kilka potężnych koncernów. Aktualnie w kilku z nich miejsce mają już badania kliniczne. Jak się jednak okazuje – droga do jej stworzenia jest jeszcze dość daleka, chociaż można odnieść wrażenie, że dobrnięcie do celu jest „bliżej niż dalej”.

Ciekawe informacje w kontekście szczepionki, a co za tym – masowych szczepień w naszym kraju, opublikowano w jednym z najpopularniejszych serwisów informacyjnych, czyli RMF24.pl. Jak się okazuje, już do połowy trwającego miesiąca ma pojawić się szczegółowy plan działania w kontekście właśnie masowych szczepień w Polsce. Jednakże wszystko jest dość skomplikowaną operacją logistyczną. Informacje na ten temat zdobyła dziennikarka RMF, Katarzyna Szymanska-Borginon.

ZOBACZ TAKŻE: 308 NOWYCH SAMOCHODÓW DLA RZĄDU? WIADOMO, KTÓRE MINISTERSTWA MOGĄ JE DOSTAĆ! SPOŁECZEŃSTWO OBURZONE – TO NIE JEST ODPOWIEDNI CZAS NA TEGO TYPU PRZETARGI?

Kiedy szczepionka na koronawirusa?

Na razie nie wiadomo, kiedy szczepionka rzeczywiście może w końcu pojawić się w obrocie. W kuluarach mówi się jednak o tym, że planowany termin jej wyjścia na rynek to wiosna przyszłego roku.

Jak się jednak okazuje, kolejnym wyzwaniem, poza stworzeniem szczepionki, jest przygotowanie do szczepień w każdym z krajów. Wiąże się to z wieloma wyzwaniami dla zainteresowanych państw. Potrzebny jest plan oraz odpowiednia infrastruktura.

Jak można przeczytać na portalu RMF, należy zdecydować, kto szczepiony będzie w pierwszej kolejności. Tutaj pojawia się pomysł, aby w pierwszej kolejności zaszczepić służbę zdrowia oraz seniorów. Kolejna sprawa to wyznaczenie kadry, która dane szczepienia będzie wykonywać. Nie wiadomo jeszcze, czy będą to lekarze, czy pielęgniarki, a może specjalnie przeszkoleni strażacy.

Kolejna sprawa to gromadzenie strzykawek i stworzenie zaplecza do przechowywania szczepionki. Możliwe bowiem, że będzie ona aplikowana w kilku dawkach. To kolejne wyzwanie organizacyjne. RMF zwraca uwagę na to, że cykl szczepień na COVID-19 może składać się nawet z 10 podejść. To tworzy zapotrzebowanie na dużą ilość igieł.

Czy szczepienie w Polsce będzie obowiązkowe?

Czy szczepienia w naszym kraju będą obowiązkowe? Według obecnych informacji, rząd raczej nie przewiduje takiego rozwiązania. Na sam koniec na RMF można przeczytać, że cały plan szczepień Polska będzie musiała wysłać jak najszybciej do Brukseli.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.