Kilkugodzinna erekcja mężczyzny zakażonego koronawirusem – pacjent zmarł

zaskakujący raport ministerstwa

Kilkugodzinna erekcja mężczyzny zakażonego na koronawirusa to efekt priapizmu niedokrwiennego, który wynikał z niedrożności układu krwionośnego. Warto dodać, że powikłania zakrzepowo-zatorowe to również jeden ze skutków zakażenia Covid-19. Historia 69-letniego pacjenta niestety zakończyła się tragicznie. 

Kilkugodzinna erekcja mężczyzny zakażonego koronawirusem

Pandemia koronawirusa nie daje za wygraną. Wirus mutuje, a lista objawów choroby staje się coraz dłuższa. Historia pacjenta z Ohio wstrząsnęła całym światem. Mężczyzna trafił do szpitala z problemami z oddychaniem. Wykonany test potwierdził koronawirusa. Niestety jego stan stale się pogarszał, dlatego postanowiono ułożyć pacjenta na brzuch, aby ułatwić oddychanie. Dodatkowo podłączono go do respiratora. Następnego dnia okazało się, że mężczyzna ma erekcję. Mimo okładów z lodu utrzymywała się przez 3 godziny, co wiązało się z dodatkowym bólem. Lekarze doszli do wniosku, że to skutek priapizmu niedokrwiennego, który wynikał z niedrożności układu krwionośnego.

Krew uwięziona w penisie jest pozbawiona tlenu. Gdy erekcja trwa zbyt długo, ta uboga w tlen krew może zacząć uszkadzać lub niszczyć tkanki prącia – czytamy w raporcie American Journal of Emergency Medicine

Ostatecznie zdecydowano się na podanie specjalnych leków, dzięki którym kilkugodzinna erekcja ustąpiła. Niestety mimo próby leczenia mężczyzna zmarł z powodu innych skutków zakażenia koronawirusem.

ZOBACZ TAKŻE: NOWE OBOSTRZENIA! KOLEJNE WOJEWÓDZTWA W LOCKDOWNIE, PONAD 20 TYS. ZAKAŻEŃ!

Objawy koronawirusa

Przypominamy, że najczęstsze objawy występujące podczas zakażenia koronawirusem to gorączka, suchy kaszel i zmęczenie. Ponadto pojawić może się także ból mięśni, gardła, głowy, biegunka, zapalenie spojówek, utrata węchu lub smaku. Dodatkowo zdarzają się przypadki trudności w oddychaniu, ból w klatce piersiowej, wysypka, czy utrata zdolności ruchowych. Objawy mogą pojawić się nawet po 14 dniach od zarażenia.

źródło: polsatnews.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.