Domowe sposoby na wągry – sprawdź jak się ich pozbyć!

Skóra człowieka jest odpowiedzialna za wiele ważnych czynności. Między innymi pełni funkcje ochronne dla naszego organizmu. Piękna i promienna skóra jest wizytówką każdego człowieka. Co w przypadku, gdy na naszej twarzy widoczne są czarne, mało estetyczne kropki? Okazuje się, że można się ich pozbyć. Sprawdź jakie domowe sposoby na wągry są najlepsze!

Jak pozbyć się wągrów na zawsze?

Zaskórniki występują najczęściej na nosie i brodzie, ale potrafią pojawiać się również na policzkach oraz czole. Wągry to nic innego jak zapchane, najczęściej w wyniku nieodpowiedniej pielęgnacji pory. Jeśli nie będziemy na bieżąco ich usuwać mogą stać się większe i bardziej widoczne. Czasami ich powstawanie ma związek również z szalejącymi hormonami. W takim przypadku należy jak najszybciej zbadać ich poziom. Najczęściej dotyczą cer trądzikowych, chociaż nie jest to reguła. Walkę z zaskórnikami możemy przeprowadzić w warunkach domowych!

Dokładny demakijaż twarzy

Po pierwsze, nie zapominaj o regularnym i dokładnym usunięciu resztek makijażu przed pójściem spać. Pozostawienie na skórze jego cząstek, wraz z zabrudzeniami po całym dniu może przyczynić się do zapychania porów. Dlatego skóra podczas nocy nie będzie mogła prawidłowo się regenerować i odpoczywać.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Domowe-sposoby-na-wągry-sprawdź-jak-się-ich-pozbyć-1.png

Domowa maseczka z węgla i żelatyny

Kapsułki lub tabletki z węgla można kupić w każdej aptece. Okazuje się, że ten pierwiastek ma wiele zastosowań! Na wągry najlepiej działa maseczka, która ma działanie oczyszczające. Do jej przygotowania wystarczą dwie kapsułki lub tabletki węglowe, jedna łyżka żelatyny i dwie łyżki wody. Składniki mieszamy i delikatnie podgrzewamy nad parą wodną. Nakładamy w strefach występowania wągrów, a po zastygnięciu odrywamy od skóry.

Maseczka z sody oczyszczonej i miodu

Te dwa składniki świetnie radzą sobie z zaskórnikami i można je znaleźć w praktycznie każdej kuchni. Wystarczą dwie łyżki sody oczyszczonej i jedna łyżka miodu. Taką mieszankę nałóż na problematyczne miejsca, odczekaj 10-15 minut i spłucz letnią wodą. Po zabiegu nie zapomnij o tonizacji skóry!

Domowe sposoby na wągry ułatwiają walkę z problemem. Nie zapominaj również o odpowiedniej diecie i prawidłowym nawodnieniu organizmu.

Źródło zdjęcia: Instagram