Został połknięty przez wieloryba – cudem przeżył. Zdał relację z wnętrza zwierzęcia!

Został połknięty przez wieloryba

Szokujące doniesienia zza oceanu! 56-latek podczas poławiania homarów został zaatakowany, a następnie połknięty przez wieloryba. Mężczyzna cudem przeżył. Zdecydował się podzielić swoją historią i opowiedzieć, jak to jest być wewnątrz zwierzęcia. 

Został połknięty przez wieloryba

Do niebezpieczniej sytuacji doszło w ubiegły piątek rano, u wybrzeży Cape Cod w Massachusetts w Stanach Zjednoczonych. To właśnie wtedy 56-letni Michael Packar wybrał się na poławianie homarów. W pewnym momencie usłyszał huk, poczuł ogromny wstrząs i nagle zrobiło się ciemno. Początkowo nie miał pojęcia co się dzieje, jednak po chwili zdał sobie sprawę, że został połknięty przez wieloryba, a konkretnie był to humbak.

Jestem w pysku wieloryba, a on próbuje mnie połknąć. Jedną z rzeczy, która przeszła mi przez myśl to, po prostu, co będzie, gdy będę oddychał w ustach tego wieloryba za pomocą mojej butli z tlenem aż do czasu, gdy powietrze mi się skończy? Pomyślałem, że nie ma szans, żebym się stąd wydostać. Myślałem, że zaraz umrę – relacjonował Packar.

ZOBACZ TAKŻE: KOMPLETNA ZNIECZULICA. NAGRANIE Z PLAŻY Z DZIECKIEM BULWERSUJE [WIDEO]

Mężczyzna nie miał pojęcia co robić, jednak nie chciał bezczynnie czekać na śmierć. Po około 30-40 sekundach humbak wypluł 56-latka. Okoliczni marynarze pomogli Michaelowi wyjść z wody. Niedługo później mężczyzna znalazł się w szpitalu, jednak nie było konieczności, aby został w nim dłużej, dlatego wypisano go jeszcze tego samego dnia.

O sprawie wypowiedzieli się eksperci, którzy nie ukrywają swojego zaskoczenia. Michael musiał mieć ogromnego pecha, ponieważ humbaki zwykle są łagodne dla ludzi. Ponadto żywią się głównie małymi rybami, a ich gardła są tak wąskie, że z trudem mogłyby połknąć człowieka.

Ich usta są szerokie, ale ich gardła są dość wąskie. Nie ma mowy, aby wieloryb mógł połknąć coś tak dużego jak człowiek – powiedziała Jooke Robbins z Center for Coastal Studies w Provincetown, zajmująca się badaniem humbaków.

Wywiad z Michaelem możecie zobaczyć na poniższym nagraniu:

 

źródło: twitter.com, facebook.com, polsatnews.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.