Żona Kim Dzong Una ma ciekawą przeszłość – nie zgadniecie, czym się zajmowała!

Żona Kim Dzong Una

Ri Sol Ju jest żoną Kim Dzong Una, a informacja ta wyszła na jaw dopiero w 2012 roku. O kobiecie można znaleźć mnóstwo niepotwierdzonych informacji, jednak spore emocje budzi fakt związany z przeszłością kobiety. Wyszło na jaw, czym się zajmowała!

Małżeństwo Kim Dzong Una

Przywódca Korei Północnej skutecznie dba o prywatność swojej rodziny. Do 2012 roku nikt nie wiedział czy Kim Dong Un ma żonę. Z czasem pojawiły się informację związane ze ślubem dyktatora, a sam Kim pojawił się na kilku wydarzeniach u boku pewnej kobiety. Państwowe media Korei Północnej oficjalnie poinformowały o małżeństwie 25 lipca 2012 roku. Do ceremonii miało dojść już w 2009 roku. Niektóre źródła donoszą również, że para doczekała się trójki dzieci. Pierwsze z nich miało przyjść na świat rok po ślubie. Ri Sol Ju publicznie pokazała się u boku swojego męża po raz ostatni w 2020 roku.

ZOBACZ TAKŻE: KIM DZONG UN WYDAŁ SZOKUJĄCY ZAKAZ – WSZYSTKO Z OKAZJI 10-LECIA JEGO PANOWANIA

Czym zajmowała się żona Kim Dzong Una?

Ri Sol Ju urodziła się prawdopodobnie 28 września 1989 w Ch’ŏngjin. Z opublikowanych informacji wynika również, że kobieta pochodzi z elitarnej rodziny. Jej ojciec był profesorem, natomiast matka lekarzem. Ponadto według Cheong Seong-changa z południowokoreańskiego think tanku Sejong Institute, Ri Sol Ju miała ukończyć studia na Uniwersytecie im. Kim Il Sunga. Kobieta miała swego czasu wyjechać również do Chin, gdzie uczyła się, a także występowała jako śpiewaczka.

W ostatnim czasie w sieci pojawił się jednak kolejne kontrowersje związane z żoną Kim Dzong Una. Otóż dowiadujemy się, że kobieta niegdyś miała być zawodową cheerleaderką i piosenkarką. Ponadto jej talent można było zobaczyć m.in. na Mistrzostwa Azji w Lekkoatletyce w 2005 roku oraz na olimpiadzie, gdzie tańczyła.

The Sun poinformowało również, że władca Korei Północnej nie jest zadowolony z przeszłości swojej wybranki, dlatego zadecydował o zniszczeniu wszystkich dokumentów i dowodów potwierdzających czym niegdyś zajmowała się Ri Sol Ju.

 

źródło: o2.pl, The Sun

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.