Zmiana czasu z zimowego na letni. Zegarki przestawiamy w ten weekend

zmiana czasu z zimowego

Zmiana czasu z zimowego na letni już lada moment. Zegarki przestawimy już w ten weekend. To fantastyczna wiadomość dla wielu osób, bo dzień dzięki temu stanie się zdecydowanie dłuższy. To również jedna z głównych oznak tego, że nareszcie wychodzimy z okresu zimowego i śmiało zbliżamy się ku cieplejszym dniom. Znów jednak pojawiają się głosy, które pragną zniesienia zmian czasu i ujednolicenia go. Czy jest to jednak możliwe? Kiedy dokładnie przestawić zegarki w ten weekend? Szczegóły poniżej.

Zmiana czasu z zimowego na letni. Zegarki przestawiamy w ten weekend

Zmiana czasu z zimowego na letni jest coroczną praktyką. W większości krajów gdzie dokonuje się zmiany, czas letni obowiązuje od ostatniej niedzieli marca do ostatniej niedzieli października, podczas gdy czas zimowy jest stosowany przez pozostałą część roku.

Podczas zmiany czasu z zimowego na letni, w nocy z soboty na niedzielę, przestawiamy zegarki o godzinę do przodu. Oznacza to, że nadchodzące dni będą dłuższe, a wieczory będą jaśniejsze. Chociaż zwiększenie ilości światła dziennej może być pozytywne dla wielu osób, nie wszyscy są zadowoleni z tej zmiany. To jednak nie koniec głosów krytyki. Niektórzy ludzie twierdzą, że zmiana czasu wpływa na ich sen i ogólną kondycję. Według badań, ludzie potrzebują pewnej ilości snu, aby funkcjonować prawidłowo, a zmiana czasu może wpłynąć na cykl snu i prowadzić do zmęczenia i dezorientacji. Ponadto, wiele osób twierdzi, że przestawianie zegarków jest uciążliwe i że trudno jest przyzwyczaić się do nowych godzin. Najbliższa zmiana czasu nastąpi już w ten weekend. Kiedy dokładnie należy przestawić zegarki?

ZOBACZ TAKŻE: Asteroida 2023 DZ2 – to wydarzy się już dziś późnym wieczorem. Są powody do obaw?

W niedzielę nad ranem wskazówki zegarów przesuniemy z godz. 2:00 na 3:00

Nadchodząca zmiana czasu oznacza, że w najbliższy weekend pośpimy nieco krócej. Zegarki przestawimy w nocy z soboty 25.03.2023 na niedzielę 26.03.2023 – wskazówki przesuniemy dokładnie z godziny 2:00 na 3:00.

źródło: RMF24.pl, Twitter