Zestresowany pies stracił wzrok przez wybuchy fajerwerków

zestresowany pies stracił wzrok

Zestresowany pies stracił wzrok przez wybuchy fajerwerków. Każdego roku, gdy tylko zbliża się ostatnia noc w roku, podejmowany jest temat oddziaływania petard na zachowanie czworonogów. Wiele środowisk pragnie, aby wprowadzono zakaz tego typu rozrywki. Za przykład podaje się wiele przykrych historii związanych właśnie z wpływem fajerwerków na zdrowie czy nawet życie psów. Jedną z nich przytacza pewna Szkotka, której pupil w wyniku stresu związanego z wybuchami, miał stracić wzrok.

Zestresowany pies stracił wzrok przez wybuchy fajerwerków

Im bliżej nocy sylwestrowej, tym więcej zaczyna mówić się o problemie, który w świadomości społeczeństwa zaistniał już kilka lat temu. Mianowicie chodzi o wpływ fajerwerków na zachowanie, zdrowie a czasami nawet życie czworonogów. Wiele środowisk jest przeciwnych temu, aby w ostatnią noc roku używać petard. Choć jest to już tradycja, coraz więcej ludzi buntuje się ku temu. Powodem konfliktów w tejże sprawie są psy, które panicznie boją się odgłosów wystrzeliwanej pirotechniki. Przykładem tego, jak fatalne skutki dla zwierząt mogą przynosić petardy, jest sytuacja która miała miejsce w Szkocji. Właśnie tam, wystraszony petardami pies, stracił wzrok.

ZOBACZ TAKŻE: CZY CZEKA NAS ZIMA STULECIA? TYM RAZEM ZAPOWIEDZI EKSPERTÓW MOGĄ MIEĆ ODZWIERCIEDLENIE W RZECZYWISTOŚCI!

Problemem staje się używanie petard nie tylko w noc sylwestrową, lecz także przed i po niej

Dramat który dotknął Margaret Adams i jej psa, rozegrał się przed czterema laty. Co ciekawe jednak, feralna sytuacja miała miejsce nie w samego sylwestra, a kilka dni przed. Kobieta zapewnia bowiem, że w ostatnią noc roku robi wszystko, aby zabezpieczyć swojego pupila przed stresem związanym z wybuchami petard.

Tym razem została jednak zaskoczona. Jej pupil słysząc odgłosy wybuchów petard, zaczął panicznie biegać i próbował wspinać się na drzwi i meble. Będący w amoku pies właśnie wtedy miał stracić wzrok. Jego właścicielka odkryła to dzień później. Podaje się, że oczy zwierzęcia w wyniku stresu wyszły z gałek ocznych, co doprowadziło do jego trwałej ślepoty.

zestresowany pies

Margaret zapewnia jednak, że nie chce pozbawiać ludzi przyjemności, jaką z pewnością dla wielu jest oglądanie pokazów fajerwerków. Apeluje jednak, aby robić to w odpowiednim czasie – nie natomiast na miesiąc przed oraz miesiąc po nocy sylwestrowej. Szkotka angażuje się w kampanię, która ma na celu uświadomić społeczeństwu, jakie konsekwencje dla zwierząt mogą mieć fajerwerki. 

źródło zdjęcia: ladbible.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.