Zderzenie limuzyny SOP z tirem – w środku Jarosław Gowin

Zderzenie

Kolejne zderzenie limuzyny SOP. Tym razem samochód zderzył się z tirem na drodze krajowej nr 7 w okolicach miejscowości Napierki w województwie warmińsko-mazurskim. W aucie jechał Jarosław Gowin. Na szczęście w wyniku kolizji nikt nie ucierpiał.

Tir nie ustąpił pierwszeństwa limuzynie

Wydarzenia miały miejsce dzisiaj rano, na drodze krajowej nr 7 we wsi Kiklin w okolicach miejscowości Napierki w województwie warmińsko-mazurskim. Z informacji wynika, że samochód jechał na sygnałach dźwiękowych i świetlnych w kierunku Gdańska. Do zderzenia doszło na 228. kilometrze tej drogi.

Na początku Rzecznik Służby Ochrony Państwa nie chciał ujawnić, kto był przewożony. Jednak po czasie wiadomo już, że rządowym BMW jechał Jarosław Gowin. Potwierdziła to również rzecznik Ministerstwa Nauki na swoim Twitterze:

Samochód ciężarowy najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa limuzynie. Aktualnie na miejscu pracuje policja i wyjaśnia przyczyny zdarzenia razem z kierowcą SOP. Jarosław Gowin kontynuuje już podroż innym samochodem.

ZOBACZ TAKŻE: MIAŁ 3 PROMILE I DZIECI W AUCIE. 2-LETNI SYN ZADZWONIŁ PO MAMĘ

Kierowcy byli trzeźwi

Wiadomo, że pojazdy zderzyły się bokami. Funkcjonariusze policji nie zdecydowali jeszcze kto zapłaci za mandat, ponieważ wciąż trwa szczegółowe ustalanie wszystkich okoliczności. Środkiem jednopasmowej trasy z dużą prędkością na sygnałach świetlnych i dźwiękowych jechało BMW Gowina. Jadący w tym samym kierunku tir nie zdążył zjechać na bok co skutkowało zderzeniem. Oficjalnie wiadomo również, że obaj kierowcy byli trzeźwi.

 

 

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.