Zdemolowano Dom Samotnej Matki w Koszalinie!

Na ul. Wojska Polskiego w Koszalinie zdemolowano Dom Samotnej Matki. Złodzieje ukradli armaturę sanitarną, a cały obiekt zalał się wodą. Budynek był w trakcie remontu i 30 listopada 2019r. miał być oddany do użytkowania. Sprawcy do tej pory nie są znani – szuka ich policja.

Zdemolowano Dom Samotnej Matki tuż przed otwarciem…

Dnia 16 listopada 2018r. podpisano umowę o dofinansowanie ze środków unijnych projektu pt.: „Przebudowa budynku Domu Samotnej Matki w Koszalinie celem świadczenia wysokiej jakości usług społecznych”. W efekcie diecezja koszalińsko-kołobrzeska, która jest wnioskodawcą projektu, otrzymała kwotę 1,9 mln złotych na remont budynku. Całkowity koszt przebudowy wyniósł około 2,5 mln złotych. Dom Samotnej Matki działał dotychczas przez 28 lat. Przyjął ponad 600 kobiet z dziećmi, a ponadto przy budynku działało okno życia.  Odrestaurowany budynek miał zostać oddany do użytku już 30 listopada br. Na ten moment jest to zupełnie niemożliwe. Ośrodek o przykrej sytuacji poinformował na swoim profilu na Facebook’u.

CZYTAJ TAKŻE: GRETA THUNBERG OTRZYMAŁA TESLĘ 3 OD ARNOLDA SCHWARZENEGGERA

Podejrzani w sprawie

Wandale wciąż nie zostali ujęci. Zdewastowali prawie cały budynek. Ponadto ukradli elementy kanalizacyjne, armaturę wodną, kilka baterii oraz mnóstwo rzeczy, które łatwo jest sprzedać w skupie złomu. Wyrywano sanitariaty, burzono łazienki silnie uszkadzając przy tym całą hydraulikę. Dodatkowo, poprzez niszczone elementy kanalizacyjne doszło do zalania budynku.

Szkody są ogromne, ponieważ wyciek wody sprawił, że dostała się z wyższych pięter aż do piwnicy. Ściany, sufity, schody, podłogi są przemoczone. W najlepszym stanie zachowało się jedynie poddasze. Straty mogą wynosić nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych, z tym, że dokładnie oszacować straty będzie można dopiero po osuszeniu budynku. Ze względu na rodzaj zniszczeń są pewne podejrzenia co do sprawców. Policja szuka świadków zdarzenia.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.