Zbrodniarz Josef Fritzl wyjdzie na wolność? „Nie stanowi zagrożenia”

Josef Fritzl

Skazany na dożywocie Josef Fritzl już za rok będzie mógł ubiegać się o warunkowe zwolnienie na wolność. „Potwór z Amstetten” odbywa obecnie karę w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym. Informacja o jego możliwym opuszczeniu zakładu wzbudziła ogromne kontrowersje. Zbrodnie, których dokonał Josef raz na zawsze zmieniły życia wielu osób, a sprawa po dziś dzień budzi skrajnie negatywne emocje. 

ZOBACZ TAKŻE: PROROCTWO Z AKITY O III WOJNIE ŚWIATOWEJ

Josef Fritzl wyjdzie na wolność?

87-letni Josef został skazany na dożywocie za liczne gwałty, zabójstwa oraz niewolnictwo. Po 15 latach odsiadki zbrodniarz może ubiegać się o warunkowe wyjście na wolność, co spotkało się ze skrajnym odbiorem społeczeństwa. Obecnie mężczyzna przebywa w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym, skąd wkrótce zostanie przeniesiony do prawdziwego więzienia. Sąd regionalny w Krems uznał bowiem, że Fritzl nie stanowi już zagrożenia. Decyzję tą podważył sąd wyższej instancji w Wiedniu, który ponownie rozpatrzy sprawę.

„Jeśli Josef Fritzl zostanie przeniesiony do zwykłego więzienia, już w przyszłym roku mógłby starać się o warunkowe zwolnienie” – czytamy w „Kurierze”.

Sprawa Josefa Fritzla

Zbrodnie, których dokonał austriacki gwałciciel po dziś dzień budzą grozę. Przypomnijmy, że Josef przez 24 lata więził i gwałcił swoją córkę Elizabeth, która urodziła mu siódemkę dzieci. Jedno z nich zmarło, natomiast trójkę z nich wychowywał wraz z żoną. Pozostała trójka również mieszkała w piwnicy. Josef wmówił swojej żonie, że Elizabeth uciekła do religijnej sekty, a jej dzieci zostały im podrzucone. Matka więzionej córki zarzeka się, że nie miała pojęcia, iż Elizabeth była przez lata więziona w piwnicach domu.

Sprawa wyszła na jaw w 2008 roku, a rok później Josef został skazany na dożywocie za gwałty, zabójstwa i niewolnictwo.

 

źródło: Kurier, RMF24, zdjęcie – screen YouTube Karoliny Anny

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.