Zbliża się kataklizm? Rybacy wyciągnęli na powierzchnię morskiego potwora, który zwiastuje dramat [WIDEO]

zbliża się kataklizm

Zbliża się kataklizm? Rybacy wyciągnęli na powierzchnię morskiego potwora, który zwiastuje nadejście dramatu. Szokującego odkrycia dokonano w Chile. To właśnie tam wyłowiono 6-metrowe stworzenie. O jego potędze niech świadczy fakt, że do wszystkiego trzeba było użyć dźwigu. Według wierzeń wielu osób, pojawienie się tego gatunku na powierzchni oznacza coś bardzo złego. Jak czytamy w o2.pl – wywołało to popłoch wśród miejscowych. Ludzie objawiają się bowiem nadejścia klęski żywiołowej. Dlaczego? Wyjaśniamy poniżej! Znajdziecie tam również nagranie z wyciągania morskiego potwora z wody.

Zbliża się kataklizm? Rybacy wyciągnęli na powierzchnię morskiego potwora, który zwiastuje wielki dramat [WIDEO]

Do niebywałego odkrycia doszło w Chile. Właśnie tam miejscowi rybacy wyłowili z wody prawdziwego potwora. Jak czytamy w o2.pl, wszystko miało miejsce w Arica na północy kraju. Potężne, prawie 6-metrowe stworzenie okazało się nie lada wyzwaniem dla poławiaczy. Aby wyciągnąć je na powierzchnie, trzeba było użyć dźwigu. Wszystko spotkało się z wielkim zainteresowaniem lokalnej społeczności. Ciekawość jednak bardzo szybko przerodziła się w strach i panikę. Wszystko dlatego, że według miejscowych wierzeń, pojawienie się na powierzchni właśnie tego gatunku ryby zwiastuje naprawdę wielki dramat.

Okazuje się, że widoczna na nagraniach ryba to wstęgor królewski. Dlaczego jednak właśnie to stworzenie ma zwiastować kataklizm? Jednym ze źródeł ma być katastrofa w japońskiej Fukushimie w 2011 roku. Tuż przed potężnym trzęsieniem ziemi zauważono tam większą ilość wstęgorów królewskich blisko brzegu. Uważa się, że te morskie potwory wyczuwają przemieszczanie się płyt tektonicznych i właśnie wtedy udają się w okolice brzegu.

Poniżej można zobaczyć jedyne w swoim rodzaju nagranie, na którym widać, jak rybacy z Chile wyławiali z wody potężnego wstęgora królewskiego. Trzeba przyznać, że stworzenie robi ogromne wrażenie, a sam fakt wyciągania go za pomocą dźwigu potęguje odczucia:

ZOBACZ TAKŻE: Robią to na plaży mimo zakazów! Nagrania już krążą po sieci! Skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, które może doprowadzić do olbrzymiego dramatu [WIDEO]

źródło: o2.pl, YouTube; foto: YouTube

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.