Zbadali nietoperza – mieszkańcy USA przerażeni. O co chodzi?

zbadali nietoperza

Zbadali nietoperza – wyniki okazały się niepokojące, a mieszkańcy USA są przerażeni. O co chodzi? Czy światu grozi nowa zaraza? O gorących wieściach ze Stanów Zjednoczonych informuje portal o2.pl. Wszystko tyczy się obszarów stanu Illinois, gdzie odnotowano kilkanaście chorych na wściekliznę nietoperzy. Jak jednak łatwo się domyślić – to prawdopodobnie tylko niewielki odsetek zakażonych zwierząt. W rzeczywistości, problem może okazać się o wiele poważniejszy. Co jeszcze wiadomo nietoperzach z USA, które wywołały tak wielką sensację?

Zbadali nietoperza – mieszkańcy USA przerażeni. O co chodzi? Czy grozi nam kolejne niebezpieczeństwo?

Nietoperze od momentu wybuchu epidemii koronawirusa, wielu osobom kojarzą się tylko z jednym. Istnieje bowiem wiele aspektów, które łączą wirusa właśnie z tymi zwierzętami. Możliwe, że właśnie one były rezerwuarem koronawirusa, który na tak długo sparaliżował niemal cały świat.

Tym bardziej nie dziwi niepokój mieszkańców USA – a konkretniej stanu Illinois. Jak się bowiem okazuje, badaniom poddano tam kilkanaście nietoperzy. Wyniki okazały się druzgocące – osobniki te były zakażone wścieklizną. Jak podaje o2.pl, w tej chwili wściekliznę potwierdzono u 14 nietoperzy. To jednak nie wyklucza tego, że problem jest poważniejszy. Podejrzewa się, że chorych zwierząt jest dużo więcej. Mało tego – przebadane osobniki pochodziły z terenu aż 10 hrabstw.

ZOBACZ TAKŻE: LUDZIE OWINIĘCI FOLIĄ NA ULICACH WARSZAWY – MAŁO PRZYJEMNY WIDOK ZASKOCZYŁ MIESZKAŃCÓW STOLICY. WIADOMO O CO CHODZI!

Oficjalne ostrzeżenie dla mieszkańców stanu. Co muszą zrobić, jeśli nietoperzy ich pogryzie lub podrapie?

Władze stanu Illinois bardzo szybko zareagowały na niepokojące doniesienia. Natychmiast wydano specjalne, oficjalne ostrzeżenie dla mieszkańców. Dzięki temu wiadomo, że w razie pogryzienia lub podrapania przez nietoperza – ci niezwłocznie muszą udać się do lekarza.

Warto dodać, że czas odgrywa tutaj kluczową rolę. Jeśli bowiem dojdzie do zakażenia wścieklizną, skutki mogą okazać się opłakane. W przypadku braku odpowiedniej reakcji, wścieklizna może okazać się śmiertelna.

Dodatkowo władze przestrzegają, aby unikać miejsc, gdzie występują nietoperze. Zaleca się również sprawdzenie domostw w celu odkrycia miejsc i otworów, przez które nietoperze mogą dostać się do środka.

źródło: o2.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.