Zatrważające odkrycie w Google Maps! Ludzie złożeni w… [FOTO]

zatrważające odkrycie w google maps

Zatrważające odkrycie w Google Maps! Użytkownicy namiętnie przemierzający otchłanie udostępniane przez Google, po raz kolejny natknęli się na bardzo zastanawiający i – co by nie mówić – mrożący krew w żyłach widok. Tym razem zdjęcia satelitarne odkrywały obrazem rodem z horroru. Wszystko wyglądało niebywale dramatycznie. Mowa bowiem o dwóch wykopanych grobach i złożonych w nich ciałach. Co więcej, cała sytuacja doczekała się dokładnego wyjaśnienia. Na co zatem dokładnie natknęli się użytkownicy Google Maps?

Zatrważające odkrycie w Google Maps. Ludzie złożeni w… – widok mrozi krew w żyłach

Zatrważające odkrycie w Google Maps! To już kolejny raz, kiedy użytkownicy popularnych map satelitarnych natknęli się na bardzo niepokojące obrazki. O wszystkim dokładnie rozpisał się portal Ladbible oraz o2.pl. Ten drugi znalezisko nazwał nawet nie lada gratką dla szperaczy z Google Maps.

O co jednak dokładnie chodzi? Mianowicie, mowa o dwóch wykopanych tuż obok siebie grobach, w których… złożone są ciała. Trzeba przyznać, że widok okazał się naprawdę dramatyczny. Groby były wykopane bardzo starannie, natomiast złożone w nich osoby – bardzo wyraźne z widoku satelitarnego.

Momentalnie rozpoczęły się dywagacje na temat upiornego odkrycia. Na szczęście sprawa znalazła pozytywne rozwiązanie. Okazało się, że nie ma tutaj mowy o żadnej zbrodni. O co zatem tak właściwie chodziło?

ZOBACZ TAKŻE: NOWE PRZYPADKI TAJEMNICZEJ CHOROBY – CHODZI O NIEPOKOJĄCE ZABURZENIA MÓZGU. OBJAWY PRZYPOMINAJĄ CHOROBĘ SZALONYCH KRÓW. ALE NAUKOWCY TWIERDZĄ, ŻE TO COŚ INNEGO. POJAWIAJĄ SIĘ PIERWSZE ZGONY…

Wszystko okazało się pewnym rodzajem sztuki. Przedstawienie nosiło tytuł „Untitled (Graves)”

Wszyscy, którzy myśleli, że stali się świadkami zbrodni – szybko mogli się uspokoić. Jak się okazało, zauważone w mapach satelitarnych obrazki to nic innego jak swego rodzaju performance. Ten rodzaj sztuki jest jednak szczególny i nosi nazwę  „Untitled (Graves)” – co w wolnym tłumaczeniu oznacza „Bez tytułu (Groby)”.

Za wszystko odpowiadają Dutes Miller i Stan Shellabarger z Chicago. To ich nie pierwszy tego typu występ. Portal o2.pl przytacza słowa dyrektora wystaw:

Dutes Miller i Stan Shellabarger kopią grób w zależności od indywidualnych rozmiarów ciała. Następnie kładą się w grobie i kopią bokiem, aby móc wiecznie trzymać się za ręce, mówiąc metaforycznie. Ta wersja działa została ukończona w Portland w stanie Oregon w ramach Time Based Arts Festival zorganizowanego przez Portland Institute of Contemporary Art.

źródło: o2.pl, Ladbible

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.