Ksiądz Natanek tym razem o in vitro – porównał dzieci do… [WIDEO]

Ksiądz Natanek

Ksiądz Natanek, a właściwie były już ksiądz, nie daje o sobie zapomnieć. Podczas tegorocznych Świąt Wielkanocnych wygłosił z ambony oburzające kazanie, podczas którego porównał poczęte za pomocą in vitro dzieci do… produktów. Nagranie z kontrowersyjnego kazania możecie zobaczyć w dalszej części artykułu.

Kontrowersje wokół księdza Natanka

Ks. Piotr Natanek jest dobrze znany nie tylko parafianom, a od 2011 roku jego popularność stale rośnie. Wszystko za sprawą kontrowersyjnych kazań, które regularnie oburzają Polaków. Nie tak dawno były duchowny ostrzegał przed… sklepem Lewiatan, a swego czasu hitem w sieci była jego przemowa na temat okultyzmu.

Przypomnijmy, że kapłana ukarał sam kard. Dziwisz, m.in. za uporczywe niestosowanie się do upomnień, niewywiązanie się ze złożonych deklaracji, a także głoszenia poglądów niezgodnych z nauką Kościoła. Zgodnie z prawem kanonicznym nie może on nosić sutanny, odprawiać nabożeństw i udzielać sakramentów. Mimo ostrzeżeń i zawieszenia w posłudze, Piotr Natanek wciąż sprawuje liturgię, wypowiadając posłuszeństwo kardynałowi.

ZOBACZ TAKŻE: SKANDAL NA LEKCJI RELIGII ONLINE – NIE UWIERZYCIE, DO CZEGO POSUNĄŁ SIĘ KSIĄDZ!

Ksiądz Natanek o in vitro

Podczas tegorocznych Świąt Wielkanocnych były duchowny ponownie zabrał głos na ambonie. Tym razem postanowił odnieść się do metody in vitro. Nie trudno się domyślić, że były ksiądz jest zdecydowanym przeciwnikiem sztucznego zapłodnienia. Według niego, dzieci poczęte dzięki tej metodzie nie są ludźmi, a… produktami i zwierzętami.

Wiem, że wielu z was oburzą te słowa, ale zapowiadałem, że padną tu ciężkie słowa dotyczące waszego bytu, waszej ludzkiej istoty. Ilu z was przeżyło dramat, kiedy usłyszało wyjaśnienie w naszych orędziach Pana Boga na temat 10. przykazań, z których jasno wynikało, że dziecko poczęte z próbówki, poza Bogiem, jest produktem, a nie bytem? Nie istotą. Jest zwierzęciem – powiedział były duchowny.

Oburzające słowa byłego duchownego możecie posłuchać w poniższym nagraniu:

źródło: onet.pl, twitter.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.