Zarobki Sousy w reprezentacji Polski. Tyle zgarnął do tej pory – szczęka opada

zarobki sousy

Zarobki Sousy w reprezentacji Polski – wiadomo, ile pieniędzy mógł zgarnąć do tej pory! Szczegółowe wyliczenia opublikowano na łamach portalu Sportowe Fakty. Dla rozwścieczonych kibiców, takie doniesienia mogą okazać się kolejnym ciosem. Mianowicie, selekcjoner z reprezentacją nie osiągnął jeszcze nic, skompromitował się na Mistrzostwach Europy, a do tego zainkasował na swoje konto pokaźną sumę. Jego miesięczne zarobki nie mają porównania z tym, na co mogli liczyć jego poprzednicy – Adam Nawałka i Jerzy Brzęczek.

Zarobki Sousy w reprezentacji Polski. Tyle Portugalski selekcjoner zgarnął do tej pory. Szczęka po prostu opada

Nie milknie temat selekcjonera polskiej kadry, Paulo Sousy. Portugalczyk – mimo wcześniejszym zapewnieniom – zdecydował się, że chce odejść z polskiej reprezentacji. Rzekomo miał otrzymać ofertę od dużego brazylijskiego klubu. Z tego też powodu zgłosił się do prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezarego Kuleszy, z prośbą o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Ten jednak kategorycznie odmówił. Wieści bardzo szybko rozeszły się po polskich mediach. Na portugalskiego trenera spadła lawina krytyki, co nie może dziwić.

Wyszło też na jaw, na jakie zarobki w Polsce mógł liczyć Sousa. Kwota jaką inkasował co miesiąc, dla wielu jest naprawdę zaskakująca. Mowa o naprawdę dużych pieniądzach.

ZOBACZ TAKŻE: TO ON ZASTĄPI PAULO SOUSĘ? SĄ WSTĘPNE USTALENIA I „ZIELONE ŚWIATŁO” ORAZ JEDEN WARUNEK. KIBICE MOGĄ BYĆ ZACHWYCENI. O KOGO CHODZI?

Potężne zarobki Sousy. Tyle dostawał od PZPN każdego miesiąca

Temat zarobków Sousy nie mógł zostać pominięty. Portugalczyk inkasował naprawdę grube pieniądze. Jak podaje portal sportowefakty.wp.pl, każdego miesiąca od związku dostawał 70 tysięcy euro, czyli w przeliczeniu na naszą walutę – około 320 tysięcy złotych miesięcznie. Warto dodać, że poprzednicy Sousy, nie mogli liczyć na takie zarobki. Sportowe Fakty wyliczają, że Adam Nawałka dostawał od 80-120 tysięcy złotych miesięcznie, natomiast Jerzy Brzęczek – 160 tysięcy złotych.

Portal Sportowych Faktów idzie dalej – przez około 11 miesięcy pracy z kadrą, Sousa wzbogacił się o 800 tysięcy euro. Przy dodaniu do tego kosztów utrzymania jego sztabu (około 920 tysięcy euro przez 11 miesięcy pracy) wychodzi na to, że Polski Związek Piłki Nożnej wydał do tej pory około 8 milionów złotych. Czy przełożyło się to na wynik sportowy reprezentacji?

źródło: Sportowe Fakty

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.