Zapadł wyrok w sprawie mężczyzn, którzy włożyli dziecko do pralki

Zapadł wyrok

Zapadł wyrok dla Tomasza K. i Adama B., którzy nagrali film jak włożyli niespełna 2-letniego chłopca do pralki. Sytuacja wydarzyła się w Radomiu, w maju 2018 roku. Wówczas partner matki dziecka – Tomasz K. miał sprawować nad nim opiekę. Został skazany na 1,5 roku więzienia, a jego kolega Adam na rok więzienia.

Włożyli dziecku papierosa do buzi

Tomasz K. ma 23 lata i jest partnerem matki chłopca. Wówczas razem z nimi pomieszkiwał jego kolega – 19-letni Adam B. Kiedy kobieta wyszła do pracy, mężczyźni mieli sprawować opiekę nad dzieckiem. Zamiast tego postanowili włożyć do pralki 2-letniego chłopca i nagrać film, który trafił do sieci. Z nagrania ewidentnie wynika, że dziecko bało się i zanosiło płaczem. Mimo wszystko mężczyźni bawili się dalej nie zważając na niebezpieczeństwo swoich czynów. Jeszcze tego samego dnia sfotografowali malca, któremu włożyli papierosa do ust. 

ZOBACZ TAKŻE: SZOKUJĄCE SŁOWA PROBOSZCZA DO CHŁOPCA Z AUTYZMEM

Skutki w sferze psychicznej

Prokuratura oskarżyła mężczyzn o znęcanie się fizyczne i psychiczne ze szczególnym okrucieństwem. Ponadto zdaniem śledczych narazili oni chłopca na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Co więcej, Adamowi B. prokuratura postawiła zarzut polegający na fałszywym oskarżeniu innego kolegi, który rzekomo miał umieścić nagranie w sieci. Początkowo sąd wymierzył i karę 2,5 lat więzienia dla Tomasza K. oraz rok i 9 miesięcy więzienia dla Adama B. Wyrok złagodzono do 1,5 i roku więzienia. Sędzia Beata Zielińska uzasadniła swój wyrok mówiąc:

Co prawda było to zdarzenie jednorazowe, jednak, zgodnie z orzecznictwem, nawet takie jednorazowe zachowanie charakteryzujące się intensywnym zadawaniem bólu fizycznego bądź dotkliwych cierpień moralnych może być rozpatrywane w kategoriach znęcania się.

Ponadto, sprawie wypowiedzieli się również sąsiedzi pary, którzy relacjonują: „Nie wiemy, skąd to się sprowadziło, gdzie mieszkali. Są młodzi. Awanturowali się bez przerwy, ciągle krzyki w nocy”. Kolejny z sąsiadów dodał: „Wybitna patologia, wybitna. Słyszałem przez ściany, co tam się działo.”

 

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.