Zamieszczono TO na dachu kościoła – trudno uwierzyć własnym oczom!

na dachu kościoła

Wielkie poruszenie dotyczy parafii św. Maksymiliana Kolbego w Łubianie lub jak to wolą internauci – „kościoła pod wezwaniem Matki Boskiej Fotowoltaicznej”. Na dachu świątyni pojawiły się bowiem panele fotowoltaiczne, a ich specyficzne ułożenie skłoniło internautów do rozpoczęcia zagorzałej dyskusji. 

Zamieszczono TO na dachu kościoła

Parafia św. Maksymiliana Kolbego w Łubianie to rzymskokatolicka parafia należąca do dekanatu Kościerskiego, diecezji pelplińskiej. W ostatnich dniach o kościele zrobiło się wyjątkowo głośno, a w sieci rozpętała się prawdziwa burza. Zszokowani internauci z trudem powstrzymują swoje uszczypliwe komentarze. Mowa bowiem o panelach fotowoltaicznych zamontowanych na dachu świątyni. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie kształt ich rozmieszczenia.

ZOBACZ TAKŻE: SKANDAL NA KOMUNII – KSIĘDZU BYŁO MAŁO PIENIĘDZY. „JA POTRZEBUJĘ GOTÓWKI”!

Mianowicie na dachu kościoła pojawiły się panele ułożone w trzy krzyże. Co więcej, w komentarzach pod zdjęciem głos zabrał mieszkaniec wsi Łubiana, który wyjaśnił, że ksiądz skarżył się na wysokie rachunki za prąd, a biskup wyraził zgodę jedynie na panele w kształcie krzyży.

Ksiadz tlumaczy sie duzymi rachunkami za prad A biskup pozwolil tylko na panele w ksztalcie krzyzy – czytamy.

Nie da się ukryć, że oświetlenie i ogrzewanie kościoła generują spore koszty, a panele fotowoltaiczne to świetne rozwiązanie. Część internautów jak najbardziej poparło montaż paneli i było pod wrażeniem podążania kościoła z duchem czasu. Kontrowersje wzbudza jednak ich kształt. Czy rzeczywiście był to wymóg biskupa? A może krzyże są nawiązaniem do biblijnej Golgoty?

Mogę śmiało powiedzieć, że mają energię prosto z nieba…

mnie tam nie przeszkadza – ba – postęp w kościele na swoim miejscu – nie jakieś fanaberie ideologiczne z zachodu – tak trzymać !

Monter płakał jak zakładał – czytamy w komentarzach pod zdjęciem dachu kościoła.

Co sądzicie o panelach zamontowanych na dachu kościoła we wsi Łubiana?

źródło: twitter.com, o2.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.