Zakaz tańczenia na weselach! W życie weszło zadziwiające obostrzenie

zakaz tańczenia na weselach

Zakaz tańczenia na weselach! W życie weszło kolejne, zadziwiające obostrzenie. Wszystko tyczy się Hiszpanii, a konkretniej – autonomicznego regionu Madrytu. Zakaz tańczenia na weselach to tylko jedno z kilku wprowadzonych tam nowych obostrzeń. Wszystko w obawie przed rosnącą ilością zakażeń koronawirusem. Jak donosi RMF, kolejnym zaskakującym obostrzeniem, jest zakaz spotykania się w prywatnych domach i mieszkaniach w liczebności powyżej 10 osób. Jak zapewniają lokalne władze, właśnie tam dochodzi do największej ilości nowych zakażeń.

Zakaz tańczenia na weselach! W życie weszło zadziwiające obostrzenie, goście i pary młode zawiedzeni

Świat nadal zmaga się z pandemią koronawirusa. Tym razem zaskakujące wieści docierają z Hiszpanii, gdzie w związku z rosnącą ilością zakażeń, miejscowe władze decydują się na wprowadzenie kolejnych, często niepodobających się społeczeństwu obostrzeń.

Aktualnie najwięcej mówi się o zakazie tańczenia na weselach. Takowy wprowadzono bowiem właśnie w omawianej Hiszpanii, a konkretniej w autonomicznym obszarze Madrytu. Poza tym wprowadzono wiele ograniczeń dotyczących liczby osób, które mogą przebywać właśnie na weselach, ale również na komuniach i na pogrzebach.

Z nowymi obostrzeniami muszą liczyć się także restauratorzy – chodzi o zdystansowanie klientów. Do tej pory stoliki musiały stać od siebie przynajmniej w odległości 1,5 metra. Teraz odległość ta tyczy się… każdego krzesła. Pojawia się jednak pytanie – czy taki nakaz w ogóle będzie przez kogoś respektowany?

ZOBACZ TAKŻE: POLSKA W KOŃCU WYGRYWA W LIDZE NARODÓW! MIMO SŁABEGO POCZĄTKU UDAŁO SIĘ ODROBIĆ STRATY I POKONAĆ BOŚNIĘ I HERCEGOWINĘ. POWODÓW DO OPTYMIZMU JEDNAK ZBYT WIELE NIE MA…

Kwarantanna dla całego miasta? Nikt nie wyklucza takiej możliwości

Czy cały Madryt zostanie objęty kwarantanną? Choć brzmi to ja najczarniejszy scenariusz, nikt tego nie wyklucza – z burmistrzem miasta na czele. Jak podaje portal RMF24.pl, Jose Luis Martinez-Almeida miał powiedzieć:

Nie sądzę, aby obecnie istniało takie ryzyko, ale nie wykluczam takiej możliwości w przyszłości.

O tym, że sytuacja w Madrycie jest poważna, niech świadczy fakt, że aż 1/3 przypadków notowanych ostatnio w całym kraju, pochodzi właśnie z tego regionu.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.