Zaatakowała dzieci gazem pieprzowym. „Były złośliwe i dokuczały”

gaz

Zaatakowała dzieci gazem pieprzowym! O bulwersującej sytuacji w miejscowości Jastrzębie-Zdrój donosi portal wiadomosci.gazeta.pl. Okazuje się, że na jednym z osiedlowych placów zabaw w tymże mieście, miało dojść do drakońskich scen. Rozsierdzona zachowaniem dzieci, 68-letnia kobieta, postanowiła dać nauczkę nieznośnym maluchom. Potraktowała je gazem pieprzowym. W wyniku użycia niebezpiecznej substancji, aż 8 pociech zostało poszkodowanych. 4 z nich natomiast odwieziono do szpitala, a tam zostały na obserwacji. Mogło dojść do tragedii.

Zaatakowała dzieci gazem pieprzowym

Wakacje w pełni, dzieci często się nudzą, wobec czego dokazują. Zwłaszcza na dworze, gdy mogą na moment uciec spod pełnej opieki rodziców i nieco się wyszaleć. Bardzo często o grzechach młodości, a nawet dzieciństwa, zapominają osoby starsze. Argumentują to w ten sposób, że w czasach swojej młodości, potrafiły się zachować. Tego nie sprawdzi nikt. Nic jednak nie tłumaczy kroków, jakie podjęła 68-letnia kobieta na jednym z placu zabaw w Jastrzębiu-Zdój.

Na miejsce przybyła policja

Kobieta, po bardzo nierozważnym i – nie bójmy się tego powiedzieć – dość bestialskim zachowaniu w stosunku do dzieci, postanowiła wrócić do domu. Gaz pieprzowy przeważnie używa się do samoobrony, ma on za zadanie obezwładnić napastnika. Czy użycie go naprawdę było konieczne w tym przypadku?

Gaz ten wywołuje bardzo mocne, natychmiastowe podrażnienie błon śluzowych a także skóry. Skutkiem potraktowania takowym gazem jest szereg dolegliwości. Do niektórych z nich należą: łzawienie, podrażnienie spojówek, zaczerwienienie a przede wszystkim nieznośny, palący ból. Dla dzieci dodatkowo mogło się to wiązać z niemałym szokiem.

dzieci gazem

Kobiecie grozi do 3 lat więzienia

Jak wcześniej wspomnieliśmy – po wszystkim, kobieta jak gdyby nigdy nic wróciła do domu. Na miejsce wezwana została policja, która szybko ustaliła, kto jest odpowiedzialny za całe wydarzenia. Stróżom prawa sprawczyni tłumaczyła, że dzieci były złośliwe i bardzo jej dokuczały.

W wyniku jej działań, czworo z nich zostało przewiezionych do szpitala na obserwację. Agresywna kobieta być może odpowie za narażenie dzieci na utratę zdrowia lub życia. Za takie wykroczenia grozi nawet do 3 lat więzienia.

źródło zdjęcia (poglądowe): rybnik.com.pl, tujastrzebie.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.