Za ile pojawią się pierwsze obostrzenia? Andrzej Horban wskazuje konkretny termin

kiedy pojawią się

Za ile pojawią się pierwsze obostrzenia? Andrzej Horban wskazał konkretny termin. W portalu RMF24.pl pojawiła się prognoza epidemiczna na cały miesiąc październik. Tamtejsi dziennikarze zasięgnęli opinii ekspertów w dziedzinie wirusów. Udało się dzięki temu ustalić, jaki pułap zakażeń możliwy jest we właśnie rozpoczynającym się miesiącu. Wiadomo też, w jakim województwie obecnie sytuacja wygląda najgorzej – to Lubelszczyzna.

Za ile pojawią się pierwsze obostrzenia? Andrzej Horban wskazuje dokładny termin

W ostatnim tygodniu w Polsce przekroczono już zdecydowanie liczbę tysiąca zakażeń na dobę. Wedle pojawiających się wcześniej zapowiedzi, miała być to sytuacja, w której zaczną powracać obostrzenia. Rząd jednak na razie do wszystkiego podchodzi ze spokojem i nie podejmuje gwałtownych ruchów.

Portal RMF24.pl podaje jednak, że Andrzej Horban w rozmowie z dziennikarzami zdradził więcej konkretów. Jeszcze przed weekendem szef rządowej Rady Medycznej mówił, że pojawienie się obostrzeń dla niezaszczepionych, to kwestia czterech-sześciu tygodni. Chodzi rzecz jasna o te powiaty, gdzie wirus we znaki da się najbardziej. Wyznacznikiem ma być sytuacja w szpitalach w danych regionach. Aktualnie zdaniem ekspertów, jest zbyt wcześnie, aby podejmować jakiekolwiek drastyczne decyzje. Zamiast tego powinniśmy skupić się na podstawach takich jak trzymanie dystansu oraz zakładanie maseczek w zamkniętych miejscach.

ZOBACZ TAKŻE: KOLEJNY NIEUDANY WYSTĘP SYLWESTRA WARDĘGI NA FAME MMA. TYM RAZEM PRZEGRAŁ W FORMULE BOKSERSKIEJ. PODCZAS WALKI UDERZYŁ… SĘDZIEGO. TE OBRAZKI OBIEGŁY CAŁĄ SIEĆ! [FOTO]

Nawet 15 tysięcy zakażeń to tylko kwestia czasu. Eksperci nie mają wątpliwości

Jak na jesień może rozwijać się sytuacja związana z epidemią? Na podstawie najnowszych danych, pojawia się coraz więcej dokładnych prognoz. O jednej z nich czytamy na RMF24.pl. Pojawiła się tam wypowiedź profesora Piotra Kuny, niegdyś prezesa Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Jej fragmenty cytujemy poniżej:

Jesień i październik to, zgodnie z badaniami, okres, gdy wzrasta liczba zakażeń każdym rodzajem koronawirusa, czyli także wirusem Sars-Cov2 […]

Moim zdaniem o będzie między 10 a 15 tysięcy dodatnich wyników badań, chociaż nie przełoży się to na liczbę hospitalizacji i liczbę zgonów.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.