Z nimi zagramy w barażach o Mistrzostwa Świata w Katarze! Udane losowanie Polski

z nimi zagramy

Z nimi zagramy w barażach o Mistrzostwa Świata w Katarze! Udane losowanie reprezentacji Polski! Wszystko przez to, że udało się uniknąć w nim takich potęg jak Włochy czy Portugalia. Nie oznacza to jednak, że czeka nas łatwa przeprawa. Pierwszy mecz zagramy na wyjeździe z rywalem, którego rzadko kiedy potrafiliśmy pokonać w historii – zwłaszcza na jego terenie. Dobra wiadomość natomiast jest taka, że w przypadku przejścia pierwszego rywala, decydujący mecz o awans do mundialu odbędzie się w Polsce.

Z nimi zagramy w barażach o Mistrzostwa Świata w Katarze! Udane losowanie reprezentacji Polski

A więc wszystko jasne – wiadomo z kim zagramy w walce o przyszłoroczne Mistrzostwa Świata, które odbędą się w Katarze. Polska przez niedawną porażkę z Węgrami nie była w gronie ekip rozstawionych, wobec czego mogliśmy już na samym początku trafić na takie potęgi, jak choćby Portugalia czy Włochy. Los pod tym względem okazał się dla nas jednak łaskawy. Pierwszy mecz barażowy rozegramy z Rosją – na terenie Rosjan. Prawdopodobnie odbędzie się on w Moskwie.

Jeżeli kadra prowadzona przez Portugalczyka Paulo Sousę wyeliminuje Rosjan – decydujący o losach awansu na mundial mecz zagra w Polsce. Wtedy naszym rywalem będzie lepszy z rywalizacji pomiędzy Szwecją i Czechami. Gospodarzami tego pojedynku będą ci pierwsi.

ZOBACZ TAKŻE: NOWE PRZERAŻAJĄCE FAKTY W SPRAWIE ZBRODNI JACKA JAWORKA. CO ZASTALI POLICJANCI I RATOWNICY MEDYCZNI, GDY PRZYJECHALI NA MIEJSCE ZDARZENIA? DRAMATYCZNA RELACJA

Polska faworytem meczu z Rosją? Statystyki okrutne dla biało-czerwonych

Wiele osób już teraz zaciera ręce na marcową potyczkę z Rosją. Polscy kibice często uważają, że to właśnie biało-czerwoni są faworytem tej rywalizacji. Okazuje się jednak, że polska reprezentacja w Rosji nigdy nie radziła sobie dobrze. Większość meczów zdecydowanie przegraliśmy, a zawstydzający jest też bilans bramkowy.

W ostatnim czasie Rosjanie jednak nie są już tak mocnym zespołem, jak przed laty. Nie oznacza to jednak, że można ich lekceważyć. Po nieudanym Euro, w zespole naszego rywala nastąpiła zmiana trenera i poprawiła się jakość gry oraz osiągane wyniki.

źródło: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.