Wypadek na jarmarku świątecznym. Urwała się lina atrakcji, jest nagranie [WIDEO]

wypadek na jarmarku świątecznym

Wypadek na jarmarku świątecznym. Do dramatycznego zdarzenia doszło podczas słynnego jarmarku świątecznego Winter Wonderland w Londynie. Podczas korzystania z jednej z atrakcji doszło do jej awarii i wypadku. Całe zajście bardzo dokładnie nagrali świadkowie. Wszyscy na moment zamarli. Szczęśliwie obyło się bez poważniejszych obrażeń u mężczyzn, którzy korzystali z tak zwanej „katapulty”. Wyglądało to jednak naprawdę źle. Wideo znajdziecie poniżej.

Wypadek na jarmarku świątecznym. Urwała się lina atrakcji, jest nagranie [WIDEO]

Jarmarki świąteczne stają się coraz popularniejsze na całym świecie. W Polsce najsłynniejszym z nich z pewnością jest wrocławski, który każdego roku ściąga do stolicy Dolnego Śląska tysiące turystów. Całkiem popularny jest też Winter Wonderland w Londynie. To właśnie tam 14 grudnia doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Na jarmarkach bożonarodzeniowych w całej Europie można dobrze zjeść, ale też się całkiem nieźle rozerwać – znajdują się tam bowiem atrakcje rodem z wesołego miasteczka.

Na londyńskim Winter Wonderland w Londynie dwóch mężczyzn zapragnęło skorzystać z dość ekstremalnej atrakcji – tak zwanej katapulty. To metalowa kula zawieszona na dwóch linach, pośrodku której znajdują się fotele. Konstrukcja zbudowana jest tak, że wystrzela śmiałków z dużą prędkością do góry. Niestety, tym razem doszło do awarii jednej z lin, która zwyczajnie nie wytrzymała wystrzału. Wobec tego kula trzymając się tylko na jednej podporze uderzyła w konstrukcję karuzeli. Wszystko wyglądało naprawdę bardzo niebezpiecznie. Świadkowie zarejestrowali omawiane zajście – można je zobaczyć poniżej:

ZOBACZ TAKŻE: Eksplozja gigantycznego akwarium w Berlinie w hotelu Radisson! Są nagrania [WIDEO]

Mężczyźni korzystający z atrakcji nie odnieśli obrażeń. Jest komentarz rzecznika jarmarku w Londynie

Choć trudno w to uwierzyć, mężczyźni znajdujący się na atrakcji nie odnieśli żadnych poważnych obrażeń. Głos w sprawie bezpieczeństwa na jarmarku zabrał rzecznik prasowy imprezy. Jego wypowiedź dla LADbible przytacza o2.pl:

Bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem i przejażdżka jest zamknięta na czas dalszego dochodzenia. Wszystkie nasze przejażdżki przechodzą rygorystyczne i regularne kontrole bezpieczeństwa przeprowadzane przez doświadczonych pracowników przeszkolonych w zakresie BHP.

Na czas wyjaśnienia sprawy atrakcja została zamknięta.

źródło: o2.pl, Twitter, LADbible; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.