Ile zarobi Marciniak za sędziowanie finału Mistrzostw Świata? Ujawniono kwotę!

ile zarobi marciniak

Ile zarobi Marciniak za sędziowanie finału Mistrzostw Świata? Polskiego arbitra spotkał wielki zaszczyt – będzie rozjemcą najważniejszego meczu dla każdego kibica piłki nożnej. Szymon Marciniak zapracował jednak na to bardzo dobrą pracą w dotychczasowych spotkaniach. Jak się okazuje, polski sędzia z Kataru wyjedzie znacznie bogatszy. Wiadomo ile pieniędzy otrzyma od FIFA za cały mundial, a także za mecz finałowy. Szczegóły poniżej.

Ile zarobi Marciniak za sędziowanie finału Mistrzostw Świata? Ujawniono kwotę!

Polska w końcu doczekała się swojego przedstawiciela w finale piłkarskich Mistrzostw Świata. Choć niestety nie będą to piłkarze – to i tak polską piłkę spotkało dość spore wyróżnienie. Sędzią finałowego starcia Argentyny z Francją będzie bowiem nie kto inny jak Szymon Marciniak.

Sędzia z Polski jest uznaną marką na całym świecie i prowadził już wiele bardzo ważnych spotkań. To jednak będzie zdecydowanie największe wyróżnienie dla polskiego arbitra i jego asystentów, którzy także są Polakami. Trójkę sędziowską oprócz Szymona Marciniaka tworzą jeszcze Tomasz Listkiewicz i Paweł Sokolnicki, a sędzią VAR będzie Tomasz Kwiatkowski.

W finale mundialu zmierzą się dwa zespoły, które na trwającym mundialu wygrywały z reprezentacją Polski – Argentyna oraz Francja. Co ciekawe, Marciniak na kończących się MŚ sędziował już zarówno dla jednych, jak i dla drugich. Zebrał wtedy bardzo dobre oceny. Za tak wielkim wyróżnieniem idą też spore pieniądze. Ile Marciniak zgarnie na całym mundialu i na samym meczu finałowym?

ZOBACZ TAKŻE: Eksplozja gigantycznego akwarium w Berlinie w hotelu Radisson! Są nagrania [WIDEO]

Szymon Marciniak na mundialu zainkasuje fortunę. Kwoty wyrażane w dolarach

Jak podaje portal sport.wprost.pl – Szymon Marciniak zarobi na mundialu pokaźną sumę. Polski sędzia za sam udział w Mistrzostwach Świata dostanie od FIFA 70 tysięcy dolarów. Jeden mecz fazy grupowej sędziowany przez Marciniaka to dodatkowe 3 tysiące dolarów. W fazie pucharowej każdy mecz to z kolei 10 tysięcy dolarów. Tak samo jest w przypadku sędziowania finału – sędzia główny za poprowadzenie najważniejszego meczu na świecie otrzyma 10 tysięcy dolarów.

źródło: sport.wprost.pl, Twitter; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.