Wykonujesz ten zawód? Niemal pewne, że dostaniesz powołanie do wojska

wykonujesz ten zawód

Wykonujesz ten zawód? Niemal pewne, że dostaniesz powołanie do wojska! W sieci pojawiły się kolejne szczegóły dotyczące wojskowych ćwiczeń zaplanowanych na rok 2023. Temat jest ostatnio bardzo medialny. Okazuje się, że jest pewna grupa zawodów, które mogą okazać się pożądane w armii. Kogo potrzebują w wojsku i kto powinien mentalnie nastawić się na możliwość wezwania na ćwiczenia?

Wykonujesz ten zawód? Niemal pewne, że dostaniesz powołanie do wojska

Nie milknie temat powołań na ćwiczenia wojskowe w 2023 roku. W sieci pojawiły się doniesienia, że armia planuje wielkie manewry, w których udział ma wziąć do 200 tysięcy osób. Wielu obawia się wezwania do jednostki. Nagłośniono już nawet sprawę pewnego mężczyzny, który otrzymał wezwanie do wojska, mimo że nie miał z nim wcześniej nic wspólnego poza kwalifikacją. A należy pamiętać, że ją w zasadzie przechodzi każdy. Teraz w sprawie pojawia się jeszcze więcej szczegółów. Pisze o tym o2.pl. Wymienia się tam zawody, które szczególnie pożądane będą w armii. Osoby wykonujące je mogą być brane w pierwszej kolejności pod względem ewentualnych ćwiczeń. O jakich zawodach mowa?

Zapotrzebowanie jest przede wszystkim na informatyków oraz osoby związane z medycyną. W tym gronie wymienia się też pielęgniarki oraz kierowców zawodowych. Informatycy brani są pod uwagę głównie ze względu na wykorzystywane w armii technologie informatyczne. Te stają się coraz ważniejszym punktem nowoczesnego wojska.

ZOBACZ TAKŻE: Najlepszy patent na zamarznięte szyby. Mało kto o tym wie! Znaliście ten sposób?

Nie stawisz się na wezwanie wojska? Czekają bardzo poważne konsekwencje

Uciekanie przed wojskiem w przypadku otrzymania wezwania, może okazać się bardzo przykre w skutkach. Jeżeli dany rezerwista nie stawi się w jednostce w wyznaczonym dniu i o wyznaczonej porze, bez uzasadnionej przyczyny – do wojska może doprowadzić go policja.

Portal o2.pl przypomina jednak, że „powołanie na ćwiczenia wojskowe realizuje się w związku z decyzją administracyjną” i można się od niej odwołać w ciągu 14 dni.

źródło: o2.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.