Wyjdzie na wolność mimo dożywocia – szok!

Arkadiusza Kraskę 20 lat temu skazano za podwójne zabójstwo. Właśnie wyjdzie na wolność, bo –  zdaniem prokuratury – mimo dożywocia jest niewinny. Sąd Najwyższy podjął decyzję o wstrzymaniu wyroku.

Dziś opuści areszt

Kraska usłyszał oskarżenie o podwójne zabójstwo. Wyrok sądu dożywotnio pozbawił go wolności. Jak poinformował Onet, według nieoficjalnych informacji osadzony wyjdzie z aresztu jeszcze dziś. Opuszczenie więzienia po tylu latach z pewnością jest dla niego wielkim wydarzeniem.

W sprawę Arkadiusza Kraski szczególnie zaangażowała się prokurator Barbara Zapaśnik. To właśnie ona skierowała do sądu wniosek o uniewinnienie więźnia. Złożyła go dwa miesiące temu. Bez jej inicjatywy w sprawę mogłoby nie dojść do takiej sytuacji.

Za co skazano Arkadiusza Kraskę?

Jak wiadomo z doniesień, do feralnego wyroku doprowadziła zbrodnia z września 1999 roku. Właśnie tamtej jesieni straciły życie dwie osoby, które miały być związane ze światem przestępczym. Jednak to nie Kraska pociągnął za spust. Potwierdzają to świadkowie i jego alibi.

W zeszłym roku na łamach portalu naTemat Paweł Kalisz pisał:

„Arkadiusz Kraska miał alibi, zeznania świadków jakoby widzących go na miejscu zbrodni zostały w trakcie procesu odwołane. Ci, którzy go znają, są przekonani, że choć nie był kryształowo uczciwym człowiekiem i zdarzały mu się np. kradzieże, to nie byłby zdolny do zabójstwa, choćby nieumyślnego”.

To już kolejna taka sytuacja

Sprawa Arkadiusza Kraski dołączyła do grona głośnych tematów w zakresie sądownictwa. Jeszcze do niedawna cała Polska żyła sprawą Tomasza Komendy, który za kratami spędził 6540 dni.  Mówi się, że w więzieniu nad Komendą znęcano się psychicznie i fizycznie, a trzy razy próbował on popełnić samobójstwo. Za 10 dni minie rok, odkąd sąd go uniewinnił.

Nic dziwnego w tym, że wszyscy walczyli o to, by sąd uznał Arkadiusza Kraskę za niewinnego. Zarówno rodzina, znajomi, jak i sam skazany mieli nadzieję na pozytywny obrót spraw. Zatem wszystko wskazuje na to, że ich starania przyniosły oczekiwany skutek.

Sąd oficjalnie zapowiedział uchylenie wyroków

Nie tylko to wskazuje na pozytywny obrót spraw. W komunikacie Sądu Najwyższego czytamy między innymi:

„Według Sądu Najwyższego w niniejszej sprawie zachodzi obecnie wysokie prawdopodobieństwo, że dojdzie – w wyniku rozpoznania wniosku prokuratora – do uchylenia wyroków sądów I oraz II instancji, czego domaga się prokurator”.

Nie ulega wątpliwościom fakt, że Arkadiusz Kraska wyjdzie na wolność mimo dożywocia. Zatem jego historia jest przykładem na to, iż sprawiedliwości może stać się zadość.

źródło zdjęcia: twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.