Najpopularniejsze smartfony – sprawdź który producent wiedzie prym!

Smartfony są coraz bardziej popularne? Wydawać by się mogło, że odpowiedź na to pytanie jest oczywista. Fakty są jednak zaskakujące. To już szósty kwartał z rzędu, gdy notowany jest spadek liczby sprzedanych smartfonów. W czołówce coraz śmielej radzi sobie jednak Huawei.

Huawei wyprzedza Iphone

Jeszcze w roku 2017 w zestawieniu sprzedaży smartfonów, ze zdumieniem obserwowano, jak Huawei depcze po piętach Apple. Obecnie to amerykańska korporacja ogląda plecy chińskiego potentata w branży telefonów komórkowych.

Dwa lata temu w trzecim kwartale, Apple sprzedało blisko 47 milionów urządzeń. Huawei nieznacznie przekroczył wtedy liczbę 39 milionów. Sytuacja z pierwszego kwartału obecnego roku jest zupełnie inna. Teraz to Chińczycy mają na swoim koncie sprzedanych prawie 60 milionów telefonów, przy mniej niż 37 milionach smartfonów firmy Apple.

Chiński producent notuje wzrost

Huawei jako jedyny z wielkiej czwórki (poza nim są jeszcze Samsung, Apple oraz Xiaomi), nie zanotował spadku w sprzedaży. Mało tego! Huawei zostawił konkurencję daleko w tyle, a w tabeli zobaczyć możemy jak prezentują się statystyki tej marki na tle innych, konkurencyjnych.

OPPO – co wiemy o nowej marce na polskim rynku?

Co to jest OPPO? Ciekawostką może być także obecność w poniższym zestawieniu telefonów marki OPPO. W Polsce tak naprawdę dopiero niedawno weszły one na rynek i niewielu cokolwiek o nich wie. Jednak podobna sytuacja miała miejsce jeszcze kilka lat wcześniej w przypadku Xiaomi. Telefony OPPO zachwycają zarówno designem jak i osiągami. Jak widać – na świecie zostały już docenione.

Xiaomi poniżej wstępnych oczekiwań

Xiaomi niezwykłe wzrosty sprzedaży osiągało w roku 2017 – eksperci prognozowali już wtedy, że kolejna chińska spółka przejmie władzę na rynku smartfonów. Momentalny boom jednak równie szybko stracił na animuszu.

Xiaomi co prawda nadal plasuje się w czołówce, jednak daleko im do wyniku sprzed dwóch lat, kiedy to co trzynasta osoba decydowała się na urządzenie tej marki. Warto przypomnieć, że w zestawieniu najpopularniejszych smartfonów z 2017 roku, Xiaomi miało wynik dokładnie o 102,6 procent lepszy, niż w roku 2016. Obecnie wartość ta wynosi 10,2 procent – na minusie!

Samsung niezmiennie na czele stawki

Niezmiennie, na czele stawki plasuje się Samsung. Coraz to nowsze generacje smartfonów tej marki budzą ogromne zaufanie klientów. Koreańczycy stale trzymają wysoki poziom sprzedaży i do tej pory nikt nie jest w stanie zepchnąć ich z pozycji lidera w branży. Być może jednak w przyszłości postara się o to Huawei.

Na całym świecie w pierwszym kwartale roku 2019, sprzedano łącznie blisko 311 milionów smartfonów. Jest to spadek w porównaniu choćby z rokiem 2017. Telefoniczny szał trwa jeszcze na rynkach rozwijających się, aczkolwiek coraz częściej spotykana jest sytuacja, kiedy nie trzeba kupować nowego telefonu co roku. Sprzęt staje się na tyle dopracowany, że powinien spokojnie posłużyć przez okres dwóch lat.

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.