Wybuch w szpitalu w Bułgarii – dwie osoby nie żyją

Wybuch w szpitalu w Bułgarii

Niebezpieczny wybuch w bułgarskim szpitalu. Do eksplozji, która spowodowała pożar doszło około godziny 3:30. Lokalne radio publiczne poinformowało, że powodem tragicznych wydarzeń była awaria systemu podawania tlenu. W efekcie ponad 100 pacjentów ewakuowano, a śmierć poniosło dwóch mężczyzn. 

W efekcie wybuchu zwaliły się ściany

Do tragicznych wydarzeń doszło w szpitalu pilnej pomocy medycznej Pirogow w stolicy Bułgarii – Sofii. Jest to największy, 12-piętrowy szpital w kraju, do którego kierowani są pacjenci z całej Bułgarii. W środę około godziny 3:30 doszło do niebezpiecznej eksplozji, która spowodowała pożar. Ugaszono go dopiero godzinę później. Minister spraw wewnętrznych Mładen Marinow przyjechał do szpitala i oficjalnie odrzucił przypuszczenia o ataku terrorystycznym. Wybuch był spowodowany awarią systemu podawania tlenu. Wydarzenia miały miejsce na 2. piętrze budynku, gdzie podczas eksplozji zawaliły się ściany niszczące kilka pobliskich pomieszczeń.

ZOBACZ TAKŻE: AWANTURA NA PORODÓWCE – MĘŻCZYZNA POD WPŁYWEM NARKOTYKÓW TERRORYZOWAŁ KOBIETY

W wyniku nieszczęśliwych wydarzeń śmierć poniosło dwóch pacjentów: 55-letni oraz 68-letni mężczyzna. Pozostałych podopiecznych niezwłocznie ewakuowano. Zdaniem lekarzy ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Tymczasem bliscy znajdujących się w szpitalu pacjentów skarżą się na brak informacji, a dodatkowo połączenia telefoniczne ze szpitalem są utrudnione.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.