Wybuch w ośrodku z zabójczymi wirusami w Rosji!

informacje o nowym wariancie

Wybuch w ośrodku z zabójczymi wirusami w Rosji! Na okolicę w której doszło do zdarzenia, padł blady strach. Wszystko w obawie przed tym, że śmiercionośne choroby mogłyby wydostać się z bezpiecznego zdawałoby się miejsca. Jak informują lokalne rosyjskie media, w laboratorium znajdowały się między innymi wirus HIV czy choćby niezwykle groźny wirus ospy prawdziwej. Wspomina się także o eboli. Miejscowe służby i pracownicy uspokajają – nie ma żadnego zagrożenia, ani powodu do paniki.

Wybuch w ośrodku z zabójczymi wirusami w Rosji! Na mieszkańców okolic padł blady strach

Po raz kolejny bardzo niepokojące informacje docierają z Rosji. Niedawno bardzo dużo mówiło się z wybuchu na poligonie – tam miał eksplodować ultranowoczesny pocisk z napędem nuklearnym. W okolicy zdarzenia odnotowano także wzrost promieniowania, dużo mówiło się także o radioaktywnych pontonach, które zostały tam porzucone na brzegu morza. Tym razem po raz kolejny doszło do wybuchu – tym razem jednakże gazu. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że do zdarzenia doszło w Państwowym Centrum Badań Wirusologicznych i Biotechnologicznych „Wektor” w miejscowości Kolcowo (obwód nowosybirski).

Jedna osoba ranna, pożar szybko ugaszony. Służby uspokajają

Po wybuchu gazu nastąpił pożar, ale rosyjskie agencje podają, że bardzo szybko został on zażegnany. Ponadto miejscowe służby a także pracownicy laboratorium zapewniają, że nie ma mowy o zagrożeniu biologicznym. Obawy mieszkańców są jednak jak najbardziej zasadne – a wszystko ze względu na wirusy, jakie się tam przechowuje. 

Podaje się bowiem, że w Centrum „Wektor” przetrzymuje się szczepy wirusa ebola czy choćby HIV – do celów naukowych. Nie można zapomnieć także o ospie prawdziwej, która także ma się tam znajdować. 

W wyniku wybuchu jedna osoba została ranna. Nie wiadomo nic na temat ofiar śmiertelnych.

ZOBACZ TAKŻE: PODPALIŁ KOLEGĘ NA POMORZU! 

źródło zdjęcia: icd.pl (poglądowe)

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.