Wybierasz się do Energylandii? Ważne informacje z gminy Zator!

wybierasz się do energylandii

Wybierasz się do Energylandii? Ważne informacje z gminy Zator! Turyści wybierający się w okolice Energylandii, właśnie do gminy Zator, muszą przygotować się na podwyżkę opłaty miejscowej. Dotyczy to osób, które w regionie będą przebywać dłużej niż 24 godziny. Ile do tej pory płacono za każdą rozpoczętą dobę, a ile opłata wyniesie w nowym sezonie turystycznym? Szczegóły poniżej.

Wybierasz się do Energylandii? Ważne informacje z gminy Zator!

Chyba nie ma w Polsce osoby, która nie kojarzy Energylandii. Jest to ogromny park rozrywki zlokalizowany w Zatorze, niedaleko Krakowa. Od momentu otwarcia w 2014 roku, park stał się jednym z najbardziej popularnych miejsc w Polsce, przyciągając setki tysięcy turystów każdego roku.

Miejsce to oferuje wiele atrakcji dla odwiedzających, w tym kilkadziesiąt różnego rodzaju roller coasterów, wodne zjeżdżalnie, karuzele, a także specjalne sekcje dla dzieci. Dla fanów ekstremalnych wrażeń dostępny jest m.in. Hyperion – jeden z najwyższych i najszybszych rollercoasterów w Europie. Energylandia jest także miejscem, gdzie odbywają się liczne koncerty i imprezy specjalne.

Teraz portal o2.pl pisze o złych wiadomościach dla osób odwiedzających gminę Zator. Chodzi o opłatę miejscową, która będzie wyższa niż dotychczas. Jak podaje serwis, do tej pory stawka podatku turystycznego wynosiła 2 zł za osobę za każdą rozpoczętą dobę. Teraz koszt opłaty wzrósł do 2,80 zł.

ZOBACZ TAKŻE: To wymyślił Fernando Santos! Wielka dyscyplina, nie wszystkim piłkarzom to się spodoba

Kto musi zapłacić opłatę miejscową wybierając się do gminy Zator?

Wiele osób zastanawia się, kto tak naprawdę musi wnieść opłatę miejscową obowiązującą w gminie Zator. Portal o2.pl wyjaśnia, że chodzi o turystów, którzy spędzą tam przynajmniej 24 godziny:

Osoby, które będą chciały pozostać w tym miejscu dłużej niż 24 godziny, będą zmuszone zapłacić wyższą opłatę miejscową.

Gazeta Krakowska informuje, jak przebiega uiszczanie omawianej opłaty:

Pobieranie opłaty będzie zadaniem inkasentów wyznaczonych przez właścicieli pensjonatów, hoteli, campingów, apartamentowców, kwater. Aby możliwie usprawnić całą procedurę, gmina uruchomiła system elektroniczny, do którego będą mogły podpiąć się wszystkie podmioty oferujące noclegi. Związane z tym koszty pokrywa gmina.

Burmistrz Zatora Mariusz Makuch przekazał, że podwyżka jest związana ze „wzrostem kosztów związanych z obsługą ruchu turystycznego”.

źródło: o2.pl, YouTube; foto: YouTube

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.