Wtedy Omikron opanuje Polskę. Naukowcy podali datę, nie mają wątpliwości

nowa groźniejsza wersja

Wtedy Omikron opanuje Polskę. Ten wariant niebawem zdominuje wszystkie zakażenia w naszym kraju, o czym można było dziś usłyszeć na antenie RMF FM. Sytuację dokładnie opisuje także portal informacyjny RMF24.pl. Zdaniem zespołu covidowego Uniwersytetu Warszawskiego, Omikron będzie mutacją dominującą w Polsce już w przyszłym miesiącu. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska przyznał natomiast, że Omikron wywoła kolejną falę koronawirusa.

Wtedy Omikron opanuje Polskę. Naukowcy podali datę i nie mają żadnych wątpliwości

Najnowsze doniesienia od zespołu covidowego Uniwersytetu Warszawskiego nie napawają optymizmem. Jak wyliczyli tamtejsi uczeni, Omikron niebawem zdominuje wszystkie zakażenia w Polsce. Tym samym omawiana mutacja stanie się dominującą w naszym kraju. O najnowszym modelu naukowców pisze portal RMF24.pl.

Modele mówią o tym, że zakażenia do połowy stycznia będą spadać. Zdaniem doktora Franciszka Rakowskiego, osiągniemy pułap plasujący się na poziomie 5 tysięcy zakażeń na dobę. Najmniej zakażeń dobowych ma przypaść na okolice 20 stycznia. Później czeka nas wzrost, który niestety bezpośrednio będzie związany już z Omikronem. Słowa doktora Franciszka Rakowskiego przytacza RMF:

20 stycznia będziemy mieli minimum stwierdzonych przypadków. Ta fala zejdzie najniżej i później będzie odbicie związane z Omikronem.

Dużo nowych zakażeń może pojawić się w lutym. Wszystko ze względu na dużą zaraźliwość Omikronu. Naukowcy podają, że dobowo możemy odnotowywać aż 30 tysięcy nowych przypadków. Taka sytuacja potrwa nawet do wiosny.

ZOBACZ TAKŻE: JASNOWIDZ JACKOWSKI TO PRZEWIEDZIAŁ?! PRZERAŻAJĄCE SŁOWA ZACZYNAJĄ NABIERAĆ ZNACZENIA

Waldemar Kraska o piątej fali w Polsce, którą spowoduje Omirkon

Na temat wpływu nowego wariantu na sytuację epidemiczną w Polsce, głos zabrał także wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska. Jego zdaniem to właśnie Omikron będzie odpowiedzialny za piątą falę. RMF24.pl przytacza wypowiedź Kraski, której ten udzielił na łamach TVP1:

Fala, która będzie wywołana przez nowy wariant koronawirusa, wariant Omikron, który w tej chwili już praktycznie w całej Europie Zachodniej powoduje bardzo dużą liczbę nowych przypadków zachorowań.

Po czym dodał:

[…] jeżeli bierzemy pod uwagę zakaźność tego wirusa, będzie to niestety kolejny problem, jeśli chodzi o wzrost zakażeń w naszym kraju.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.