Wielkanoc spędzimy w domach? Minister zdrowia nie ma dobrych wieści!

Wielkanoc spędzimy w domach

Wielkanoc spędzimy w domach? Jak będą wyglądały tegoroczne święta? Bez wątpienia niejedna osoba zastanawia się, czy w tym roku również nie będziemy mogli odwiedzić rodziny i święta spędzimy w swoich domach. Adam Niedzielski w jednym z wywiadów zdradził możliwy scenariusz, a jego słowa nie napawają optymizmem.

W tym roku święta Wielkanocne wypadają na początku kwietnia (4.04 Niedziela Wielkanocna). Minął już ponad rok od wykrycia pierwszego przypadku koronawirusa w Polsce. Zapewne mało kto się wówczas spodziewał, że nasze życie zmieni się tak diametralnie, a powrót do normalności będzie trwał tak długo. Obecnie w Polsce mierzymy się już z trzecią falą epidemii. Czy oznacza to, że święta Wielkanocne będą wyglądały tak samo, jak rok temu? Minister zdrowia, Adam Niedzielski nie ma dla nas dobrych informacji.

Zobaczcie również: PILNE: rząd potwierdził nowe obostrzenia! Dziś ponad 12 tysięcy zakażeń

Wielkanoc spędzimy w domach?

Rok temu wiele osób zakładało, że epidemia tak szybko, jak się pojawiła, równie szybko zniknie. Niemniej jednak każdy z nas musiał nauczyć się życia w nowej rzeczywistości. Podczas zeszłorocznych świąt wiele osób zdecydowało się powstrzymać od wyjazdów i spędzili je w swoich domach. Jak można zauważyć, obostrzenia zostały z nami na dłużej i nic nie wskazuje na to, żeby za miesiąc miało być lepiej.

Trzecia fala pandemii stała się faktem. W wywiadzie dla RMF FM Adam Niedzielski zaznaczył, czego możemy spodziewać się w najbliższym czasie:

Prognozy pokazują, że szczyt 3. fali ma być na poziomie 10-12 tys. – chodzi o średnią tygodniową. W tej chwili jest na poziomie ok. 8 tys. Oznacza to, że dzienne liczby zakażeń mogą być na poziomie 15-16 tys.- mówił na antenie minister zdrowia.

Jeżeli słowa Adama Niedzielskiego się potwierdzą, to właśnie w czasie świąt Wielkanocnych będziemy się zmagali z najwyższą liczbą zachorowań. Zeszłoroczne święta mogliśmy spędzić tylko z osobami, z którymi mieszkamy na co dzień. Czy w takim razie podobny scenariusz czeka nas w tym roku? Szef resortu zdrowia nie ma dla nas dobrych wiadomości. Wszystko wskazuje na to, że tegoroczną Wielkanoc spędzimy w domach, jeżeli nadal liczba zachorowań będzie rosła:

Nie będę ukrywał, że jeżeli będziemy mieli kontynuację trendu wzrostowego, to będziemy musieli rozważać scenariusz, by Wielkanoc spędzić w domu.

Źródło: RMF FM, Instagram