Wiec wyborczy Trumpa. Prezydent USA rzucał maseczkami w tłum ludzi!

Wiec wyborczy Trumpa
W Stanach Zjednoczonych wystartowała kampania prezydencka. Donald Trump, który ubiega się o reelekcję, podczas wiecu wyborczego na Florydzie nie tylko zapewniał, że jest już odporny na zakażenie, ale dodatkowo rzucał w tłum ludzi maseczkami! Nie da się ukryć, że wiec wyborczy Trumpa wzbudził ogromne kontrowersje. Zobaczcie!

 

Na początku października media obiegła informacja o tym, że Donald Trump został zakażony koronawirusem. Jak wiadomo, wybory prezydenckie w USA zbliżają się wielkimi krokami. Zakażenie spowodowało, że Trump był zmuszony do opuszczenia wielu spotkań, jak i debaty prezydenckiej ze swoim rywalem. Nie da się ukryć, że demokrata Joe Biden skorzystał na pobycie Trumpa w szpitalu. Jak donosi większość sondaży za oceanem, przewaga Partii Demokratycznej w poniedziałek 12 października wynosiła 10,2 punktu procentowego. Wszystko wskazuje na to, że obecny prezydent USA nie zamierza łatwo oddać władzy, a wiec wyborczy Trumpa jest teraz szeroko komentowany w mediach!

Wiec wyborczy Trumpa!

 

Tydzień po opuszczeniu przez Donalda Trumpa szpitala odbył on spotkanie ze swoimi sympatykami. Prezydent USA na lotnisku Stanford na Florydzie przemawiał przez godzinę, co i tak było znacznie krótszym wystąpieniem niż ma to w swoim zwyczaju. Już na początku wiec wyborczy Trumpa wzbudził niemałe kontrowersje. Na wstępie zaczął rzucać w tłum ludzi maseczkami, której sam nie miał, bo jak zapewniał, jest odporny na infekcję:

Mówią teraz, że jestem odporny

Nie tylko Donald Trump nie miał na sobie maseczki. Jak możemy zobaczyć na zdjęciach pojawiających się w sieci, również mnóstwo ludzi, którzy tłumnie zebrali się na lotnisku wysłuchać jego wystąpienia, zrezygnowało z założenia maseczek. W mediach zaczynają pojawiać się negatywne opinie na temat spotkania Trumpa ze swoimi fanami, którzy nie zachowali również zalecanego w trakcie epidemii dystansu.

Prezydent USA pomimo tego, że rozmowy o pakiecie stymulacyjnym gospodarki pomiędzy Białym Domem i Kongresem utknęły w martwym punkcie, zapewniał szybkie odbicie się gospodarki po epidemii. Co więcej, jasno zaznaczył, że jego rywal tego nie dokona. Mogliśmy również usłyszeć, że nakładanie surowych ograniczeń na gospodarkę nie prowadzi do niczego dobrego, bo jak zaznaczył:

Lekarstwo nie może być gorsze niż choroba

Co więcej, podczas przemówienia Trumpa mogliśmy usłyszeć, że po pokonaniu koronawirusa czuje się on potężny. Dodał również, że nic nie jest mu w stanie teraz zagrozić.

Epidemiolodzy z USA potępili zachowanie Donalda Trumpa. Jak zaznaczyli, organizowanie tak ogromnych wieców wyborczych bez przestrzegania zaleceń prowadzi do jeszcze większej liczby zachorowań. Najczęściej pojawiający się zwrot w amerykańskiej telewizji to ten, że Donald Trump prosi się o kłopoty”.

Zobaczcie również: Pościg za brak maseczki – interwencja policji i wojska [WIDEO]

Źródło: nst.com.my, onet.pl