Ważna zmiana dla kierowców! Prawo jazdy będzie można zostawić w domu

ważna zmiana dla kierowców

Ważna zmiana dla kierowców w końcu wejdzie w życie! To już pewne – od 5 grudnia, kierowca nie będzie miał obowiązku wozić ze sobą prawa jazdy. Dokument będzie można okazać w formie cyfrowej w telefonie – za pomocą specjalnej aplikacji. Kluczowe decyzje w tej sprawie podjęło Ministerstwo Cyfryzacji, a wszystko swoim podpisem okrasił minister cyfryzacji, Marek Zagórski. To bardzo istotny krok ministerstwa i ukłon w kierunku osób, które od dawna wnosiły o takie rozwiązanie.

Ważna zmiana dla kierowców! Prawo jazdy będzie można zostawić w domu, wystarczy telefon

Nadchodzi to, na co wiele osób bardzo czekało – obowiązek posiadania przy sobie prawa jazdy, w końcu zostanie zniesiony. Wszystko za sprawą Ministerstwa Cyfryzacji, które już oficjalnie potwierdziło, że przepisy zmienią się od 5 grudnia tego roku. Po tym terminie zniknie obowiązek wożenia ze sobą tak zwanego „plastiku”.

Dokument podpisał minister cyfryzacji, Marek Zagórski. W oficjalnym komunikacie ministerstwa można przeczytać:

Od 5 grudnia nie będziemy musieli wozić ze sobą prawa jazdy, będziemy mogli je mieć w telefonie. Minister cyfryzacji Marek Zagórski podpisał dziś dokument, dzięki któremu staje się to możliwe.

To już kolejny krok ku kierowcom – wcześniej zdecydowano, że konieczne nie będzie wożenie ze sobą dowodu rejestracyjnego i dokumentu potwierdzającego ubezpieczenie pojazdu.

ZOBACZ TAKŻE: AWANTURA W AUTOBUSIE W JELENIEJ GÓRZE – NOWE FAKTY! POLICJA PRZEDSTAWIA INNE NAGRANIE, POCHODZĄCE Z MONITORINGU. WĄTPLIWOŚCI ROZWIANE, ZATRZYMANY NIE BYŁ BEZ WINY

Prawo jazdy znajdzie się w bezpłatnej aplikacji mObywatel – rząd zachęca do korzystania

Aplikacja mObywatel niebawem może stać się niezbędnikiem każdego kierowcy. A to dlatego, że znajdziemy w niej wszystkie niezbędne dane, dotyczące naszych pojazdów. Chodzi między innymi o: dane z dowodu rejestracyjnego czy szczegóły dotyczące ubezpieczenia OC. Co ciekawe, kierowcy będą mogli tam sprawdzić także liczbę punktów karnych, które aktualnie widnieją na ich koncie.

Portal RMF24.pl cytuje słowa Marka Zagórskiego, który mówi:

Z tego rozwiązania mogą korzystać właściciele i współwłaściciele pojazdów. A więc wszyscy ci, którzy są zarejestrowani w Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP) jako posiadacze samochodów, motorów, skuterów itd.

Minister Cyfryzacji wszystko podsumowuje następującymi słowami:

Nie chcieliśmy zwlekać, mieliśmy mnóstwo próśb od obywateli w tej sprawie. Dotrzymujemy słowa. Tak jak obiecaliśmy – niebawem polscy kierowcy wszystkie niezbędne dokumenty samochodowe będą mogli mieć w telefonie, a dokładnie w aplikacji mObywatel.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.