W tirze na autostradzie wystrzeliła opona. Porażające nagranie [WIDEO]

w tirze na autostradzie

W tirze na autostradzie wystrzeliła opona. Porażające nagranie opublikowano w sieci. Niestety doszło do bardzo groźnie wyglądającego wypadku – choć i tak trzeba przyznać, że wszystko mogło się skończyć o wiele gorzej. Zdarzenie miało miejsce na autostradzie M3 łączącej Budapeszt z miastem Nyíregyháza na Węgrzech. Wideo, które znajduje się w dalszej części tekstu pokazuje, czym może skończyć się wystrzał opony w przednim kole pędzącej ciężarówki. Szczegóły wraz z mocnym nagraniem znajdziecie poniżej.

W tirze na autostradzie wystrzeliła opona. Porażające nagranie opublikowano w sieci [WIDEO]

Wystrzał opony – zwłaszcza przy autostradowych prędkościach – może być niezwykle niebezpieczny, o czym przekonało się już naprawdę wielu kierowców. Jeszcze gorzej jest, gdy opona wystrzeli w tirze z ciężkim załadunkiem. Wtedy opanowanie wielkiej, ważącej wiele ton maszyny, jest niebywale wymagającym i trudnym zadaniem.

Właśnie z takim zadaniem musiał mierzyć się kierowca ciężarówki na autostradzie M3 na Węgrzech. Do dramatycznie wyglądającego wypadku doszło na drodze łączącej Budapeszt z miastem Nyíregyháza. W sieci opublikowano nagranie, na którym widać, co tak naprawdę się stało i co doprowadziło do zdarzenia. Wideo pojawiło się w serwisie Facebook na stronie Ogólnopolska Akcja Społeczna „Zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach”:

ZOBACZ TAKŻE: Znalazła chusteczkę za klamką drzwi samochodu. Skończyła na ostrym dyżurze – uwaga!

Kierowca nie odniósł poważnych obrażeń

Jak widać na powyższym materiale, zdarzenie wyglądało naprawdę bardzo groźnie. Na szczęście, gdy ciężarówka przebiła się na przeciwny pas ruchu, nie zderzyła się z żadnym pojazdem. Dla osobówki i jej pasażerów mogłoby się to zakończyć tragicznie. Pod nagraniem na Facebooku Ogólnopolska Akcja Społeczna „Zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach” napisano:

Ciężarówka poruszała się po zupełnie prostym odcinku drogi, gdy nagle odbiła gwałtownie na lewo, wprost na bariery rozdzielające jezdnie. Pojazd przeciął przy tym oba przeciwległe pasy, a w końcu też wypadł z autostrady, taranując zewnętrzny rząd barier. Kierowcy ciężarówki na szczęście nic poważnego się nie stało. Mężczyzna otrzymał bardzo szybką pomoc ze strony przypadkowych świadków, którzy pomogli mu opuścić kabinę. Poszkodowana nie została też żadna inna osoba, gdyż udało się uniknąć zderzenia z jakimkolwiek pojazdem.

źródło: Facebook; foto: Facebook

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.