W Polskę uderzą cyklony. Pierwsze efekty już na dniach

w polskę uderzą cyklony

W Polskę uderzą cyklony. Wiele wskazuje na to, że w najbliższych dniach czeka nas istna huśtawka nastrojów związana z pogodą i warunkami atmosferycznymi. Serwis o2.pl powołując się na specjalistyczne serwisy podaje, że ze względu na kilka cyklonów aura będzie niewiarygodnie zmienna. Co i kiedy dokładnie może się wydarzyć? Na co trzeba się przygotować już teraz? Szczegóły poniżej.

W Polskę uderzą cyklony. Pierwsze efekty już na dniach – czego się spodziewać po pogodzie?

Wszystko wskazuje na to, że najbliższe dni w Polsce będą stać pod znakiem dużych zmian w otaczającej nas aurze. Ma to być spowodowane cyklonami, które już niebawem uderzą w nasz kraj. Pierwsze efekty ich działania zobaczymy lada moment. Pisze o tym portal o2.pl, powołując się na specjalistyczne serwisy pogodowe. Najpewniej już niebawem znów zobaczymy zimowe krajobrazy. To złe wiadomości dla kierowców – będzie naprawdę bardzo ślisko, a jazda samochodem będzie mocno utrudniona.

Na dobrą sprawę wszystko zaczęło się już w środę rano, gdzie wiele regionów Polski przywitał deszcz. Gdzieniegdzie pojawiły się też opady śniegu – takowe zapowiadano choćby na północy kraju. Wszystko powinno się zintensyfikować w środę. Będzie deszczowo, śnieżnie i coraz zimniej. Strona o2.pl przytacza fragment tekstu z serwisu twojapogoda.pl:

W środę (7.12) już prawie wszędzie deszcz na przemian ze śniegiem, a na północnym wschodzie wyłącznie śnieg. Temperatura coraz niższa.

ZOBACZ TAKŻE: Skandal na pogrzebie w Gdańsku. Kompletnie pijany ksiądz upadł na grób, nagranie w sieci! [WIDEO]

Pod koniec tygodnia najwięcej śniegu. Gdzie będzie padać?

Biało zrobi się przede wszystkim pod koniec tygodnia. Śnieg może występować już nawet w środę i czwartek, ale najwięcej białego puchu uświadczymy w okolicach weekendu i na sam weekend. W kość da nam także niska temperatura – mróz może utrzymywać się nawet całą dobę. Portal o2.pl przytacza kolejne zapowiedzi z twojapogoda.pl:

Pod koniec tygodnia śnieżne krajobrazy najprawdopodobniej zapanują już w całym kraju, będzie też trzymał całodobowy mróz.

Najwięcej śniegu synoptycy spodziewają się na północy kraju.

źródło: o2.pl, twojapogoda.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.