W Polsce mogą wystąpić niebezpieczne i bardzo rzadkie zjawiska! O jakim żywiole mowa?

w polsce mogą wystąpić

W Polsce mogą wystąpić niebezpieczne i bardzo rzadkie zjawiska pogodowe! Ostatnie ciepłe dni spowodowały, że bardzo szybko w tym sezonie letnim zaczęliśmy mieć kłopoty z suszą. Ciągnie to jednak za sobą kolejne konsekwencje, dotyczące pewnych anomalii pogodowych. Wzrosło choćby zagrożenie pożarowe, ale to nadal nie wszystko. O jakich żywiołach jeszcze mowa? Na co powinniśmy być przygotowani?

W Polsce mogą wystąpić niebezpieczne i bardzo rzadkie zjawiska! O jakim żywiole mowa?

Lato w Polsce zaczęło się na dobre. Mimo, że zima w tym roku była całkiem łagodna, na naprawdę ciepłe dni przyszło nam nieco poczekać. Maj jak dotąd okazał się jednak naprawdę łaskawy jeśli chodzi o aurę i temperatury. Wszystko jednak tak dobrze wygląda jedynie na pierwszy rzut oka. Ładna pogoda i ciepłe dni spowodowały, że już teraz pojawiły się kłopoty wywołane przez suszę. Wobec tego wzrosło zagrożenie pożarowe, ale jak się okazuje – to nie jedyny problem.

Mianowicie, coraz więcej na terenie Polski mówi się o tak zwanych burzach piaskowych. Coś, co kojarzone jest głównie z ciepłymi, piaszczystymi krajami, może niebawem zawitać do naszego kraju. Portal o2.pl zwraca uwagę, że tego typu zjawisko niedawno można było zaobserwować choćby w województwie świętokrzyskim. Takowa burza miała miejsce nieopodal Ostrowca Świętokrzyskiego – a konkretniej w Eugeniowie. W sieci krąży nawet materiał wideo, na którym widać, co tak naprawdę się tam działo:

ZOBACZ TAKŻE: PRZEPROWADZONO ZAMACHY NA WŁADIMIRA PUTINA! UKRAIŃSKI WYWIAD ZDRADZA KILKA SZCZEGÓŁÓW

Burze piaskowe w Polsce – zjawisko się nasiliło?

Jak czytamy w serwisie o2.pl, burze piaskowe w Polsce występowały już wcześniej, jednak teraz można odnieść wrażenie, że zjawisko się nasiliło. Czy powinno to niepokoić?

Sytuacja związana z suszą może jednak się nieco poprawić w najbliższych dniach. Już dziś w niektórych rejonach Polski można zaobserwować tak z dawna wyczekiwany przez rolników deszcz. Tym bardziej jest on ważny w obliczu suszy i wspominanych burz piaskowych, które mają opłakany wpływ na plony i – jak podaje o2.pl – potęgują straty.

źródło: Facebook, o2.pl; foto: Facebook Spotted Ostrowiec Świętokrzyski – T. Krzemiński

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.