Najlepsze sposoby na peeling domowej roboty. Sprawdź!

Naturalny peeling to świetny sposób na relaks! Pomaga uporać się z uciążliwymi przebarwieniami, a także pobudza skórę do działania. Zobacz najlepsze sposoby na peeling domowej roboty! 

Domowy i naturalny peeling

Złuszczanie naskórka jest bardzo ważnym etapem pielęgnacji skóry twarzy i całego ciała. Pomaga w zachowaniu właściwej jędrności skóry, a także ułatwia wchłanianie odżywczych składników z kremów i pozostałych kosmetyków. Peelingi powinniśmy wykonywać przynajmniej raz w tygodniu, dobierając je w zależności od potrzeb swojej skóry.

Peeling: rodzaje

W zależności od zapotrzebowania naszej skóry powinniśmy wybierać odpowiednie właściwości kosmetyku. Do skóry z problemami trądzikowymi zalecane są peelingi enzymatyczne. Poprzez nałożenie delikatnie rozpuszczają wierzchnią warstwę naskórka, nie przenosząc tym samym bakterii w inne rejony twarzy. Kolejnym i najpopularniejszym rodzajem są peelingi mechaniczne. Ten rodzaj możemy wykonać samodzielnie w domu, polega on na dosłownym ścieraniu naskórka poprzez delikatny masaż z niewielką ilością kosmetyku. Peelingi takie stosujemy na twarz, ale również na całe ciało. Poznaj najlepsze sposoby na peeling domowej roboty!

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Najlepsze-sposoby-na-peeling-domowej-roboty.-Sprawdź.png

Peeling kawowy

Najpopularniejszym rodzajem peelingu mechanicznego jest zdecydowanie ten wytworzony z kawy. Zdobywa on coraz większe grono zwolenników, ponieważ ma doskonałe właściwości ścierające. Peeling kawowy jest bardzo prosty w przygotowaniu. Wystarczą 4 łyżki fusów z kawy, wymieszanych z 1 łyżką oleju kokosowego i 1 łyżką łagodnego żelu pod prysznic. Peeling poprawia ukrwienie i pomaga w walce z cellulitem!

Przepis na peeling z soli

Ta najpopularniejsza przyprawa doskonale złuszcza i oczyszcza skórę. Jak wykonać peeling z soli kuchennej? Wystarczy połączyć ze sobą pół szklanki soli, 5-6 łyżek oleju kokosowego oraz opcjonalnie kilka kropel ulubionego olejku eterycznego. Przed nałożeniem domowego kosmetyku powinniśmy upewnić się, czy na skórze nie ma skaleczeń.

Domowy peeling z cukru

Peelingi z cukru od lat cieszą się dużym zainteresowaniem. Przepięknie pachną, dzięki czemu pozwalają na przyjemny relaks. Jak stosować peeling cukrowy? Wystarczą 3 dojrzałe banany, jedna szklanka cukru oraz 3 łyżeczki oleju kokosowego, bądź oliwy z oliwek. Peelingiem delikatnie masujemy ciało, a po zakończeniu spłukujemy ciepłą wodą.

Domowy peeling jest również świetnym pomysłem na prezent! Wystarczy zamknięcie kosmetyku w szczelnym opakowaniu. Domowy peeling można przechowywać do kilku tygodni.