Uważaj na wakacjach! Jak działają szajki porywające dzieci?

uważaj na wakacjach

Uważaj na wakacjach! Jak działają szajki porywające dzieci? W ostatnim czasie coraz więcej mówi się o porwaniach małych dzieci. Niestety zdarza się tak, że do dramatów dochodzi w czasie wakacji, podczas pobytów w kurortach. Eksperci omawiają sposoby, wyjaśniające sposób działania grup przestępczych, które biorą udział w całym procederze. Co ciekawe, ryzyko porwania dziecka można mocno ograniczyć. Istnieją bowiem pewne niepokojące symptomy, dzięki którym możemy przewidzieć sytuację i zapobiec groźnym zdarzeniom. Wszystko dokładnie wyjaśniamy poniżej.

Uważaj na wakacjach! Jak działają szajki porywające dzieci? Do porwań może dochodzić w kurortach

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Wraz z nimi wyjazdy rodzinne do przeróżnych zagranicznych kurortów, w których niestety niekiedy czyha poważne niebezpieczeństwo. W ostatnim czasie mówi się bowiem o grasujących tam szajkach, które trudnią się porywaniem dzieci.

Co ciekawe, w sieci można odszukać metody działania grup przestępczych, które porywają dzieci. Lampka ostrzegawcza w głowach rodziców powinna zapalić się już w momencie, gdy dziecko po przyjeździe do kurortu zaczyna się źle czuć. Pojawia się hipoteza, że maluchy są podtruwane, aby następnie trafiły do lekarza kurortowego. Tam dochodzi do pobrania krwi, spisania wszelkich danych dziecka i… zapisania do rejestru dawców. To właśnie przez pryzmat grupy krwi ma dochodzić do ewentualnego dopasowania do biorcy.

To wszystko brzmi brutalnie i przeraża, ale niestety takie sytuacje naprawdę się zdarzają. Mało tego – dziecko nie zawsze znika podczas wakacji w kurorcie. Bywa tak, że jeśli pojawi się „klient” i jest zgodność – maluch, dzięki zebranym danym, odnaleziony zostaje w dowolnym miejscu na świecie. To już naprawdę bardzo poważny, groźny i opiewający na wielkie sumy pieniężne proceder.

ZOBACZ TAKŻE: NOWY NIEPRAWDOPODOBNY PODATEK W POLSCE JUŻ LADA MOMENT? TEGO SIĘ NIE SPODZIEWACIE – ZOBACZCIE O CO CHODZI!

Jak ochronić dziecko przed porwaniem? Kilka cennych porad

Okazuje się jednak, że dziecko można skutecznie ochronić przed porwaniem. Najważniejsze, to nie spuszczać naszej pociechy z oka, zwłaszcza w zatłoczonych miejscach, gdzie porywacze mają ułatwione zadanie. Eksperci doradzają także, żeby zamiast udawać się do lekarza kurortowego, sugerowanego przez dany kurort – wybrać inną opcję, np. szpital państwowy.

Co zrobić kiedy dziecko zaginie?

Warto także posiadać wiedzę, co zrobić w przypadku, kiedy rzeczywiście dziecko zaginie. Najważniejszy w tym przypadku jest spokój i zdecydowane, ale racjonalne działanie. Najpierw należy dokładnie sprawdzić miejsce, gdzie dziecko widziane było po raz ostatni. Zdarzają się przypadki, w których małe dzieci celowo się chowają a później w danym miejscu zasypiają.

Kolejny krok to sprawdzenie niebezpiecznych miejsc w okolicy, oraz rozpytanie znajomych, przyjaciół i rodziny – możliwe, że ktoś coś widział i będzie w stanie pomóc. Jeśli dotychczasowe metody nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, czas na powiadomienie policji. Istotne aby przekazać funkcjonariuszom jak najdokładniejsze informacje o dziecku, wraz z aktualnym zdjęciem. Jeśli dziecko posiada pamiętnik lub media społecznościowe – warto je dokładnie przejrzeć. Możemy znaleźć tam bowiem cenne wskazówki. Wszystko streszcza poniższe wideo:

źródło: news24.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.