Utrudnienia z powodu… 30. urodzin Radia Maryja. Zapowiada się wielkie świętowanie!

Radio Maryja

Wielkimi krokami zbliżają się 30. urodziny Radia Maryja. W związku z wydarzeniem, planowana jest uroczysta ceremonia, a na świętowanie okrągłej rocznicy zjadą się pielgrzymi z całej Polski. Jak się okazuje, z tej okazji zadecydowano o wprowadzeniu zmian w ruchu drogowym na ten dzień. Mieszkańców Torunia czekają niemałe utrudnienia.

Obchody urodzin Radia Maryja

Radio Maryja to katolicka rozgłośnia założona przez zakonników ze Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela z ojcem Tadeuszem Rydzykiem na czele. Toruńskie radio pod względem szerzenia treści religijnych jest największe w kraju.

Jak się okazuje, rozgłośnia doczekała się swoich 30. urodzin, a uroczyste obchody odbędą się już w najbliższą sobotę, czyli 4 grudnia w Toruniu, a dokładnie na Arenie Toruń przy ul. Generała Józefa Bema. W związku z uroczystymi obchodami, pojawią się zmiany w organizacji ruchu drogowego. Zmiany dotyczą okolic siedziby radia Maryja oraz Areny.

ZOBACZ TAKŻE: RADIO MARYJA UCZY KOBIETY, JAK BYĆ DOBRYMI ŻONAMI. TE RADY MOGĄ WAS ZASKOCZYĆ!

Utrudnienia związane z urodzinami Radia Maryja

Komunikat związany ze zmianą organizacji ruchu na czas obchodów 30. urodzin Radia Maryja pojawił się podczas audycji Aktualności dnia w Radiu Maryja. Wówczas Andrzej Rabuszak, koordynator działań policji i straży miejskiej poinformował, że od ul. Legionów nie będzie można skręcić autobusem w kierunku głównej siedziby katolickiej rozgłośni.

W związku z tym na ul. Żwirki i Wigury będzie zmiana organizacji ruchu polegająca na tym, że od ul. Legionów nie będzie można skręcić autobusem w kierunku rozgłośni. Natomiast policjanci będą kierowali do najbliższego ronda i wjazd będzie od strony ul. Grudziądzkiej. To Droga Krajowa nr 91 – poinformowano.

Ponadto zmiany pojawią się również w okolicach ul. Generała Józefa Bema. Andrzej Rabuszak dodał, że pas ruchu od ulicy Matejki będzie przeznaczony tylko dla autobusów, a wszystko z powodu przyjazdu pielgrzymów.

Na ul. Generała Józefa Bema zmiana organizacji ruchu będzie polegać na tym, że pas ruchu od ul. Matejki do końca hali będzie przeznaczony dla przejeżdżających autobusów. One będą zatrzymywały się tylko od strony hali. (…) Kiedy pielgrzymi wyjdą z autobusów, te udadzą się w kierunku Motoareny, przy DK 80 – przekazał Andrzej Rabuszak w Radiu Maryja.

 

źródło: o2.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.