Ukraińskie służby zdradziły zaskakujące dane! Wiemy, ile czołgów ukradli Rosjanom cywile!

Rosyjscy żołnierze

Minął miesiąc od ataku Rosji na Ukrainę. Przez ten czas media wielokrotnie informowały o przejmowaniu przez cywilów sprzętu wroga. Ukraińskie służby opublikowały oficjalne dane prezentujące ilość sprzętu przejętego przez naszych wschodnich sąsiadów.

Waleczni Ukraińcy

24 lutego rozpoczął się zmasowany atak sił rosyjskich na Ukrainę. Zacięte walki trwają po dziś dzień, a liczba ofiar niestety stale rośnie. Warto jednak zauważyć, że nasi wschodni sąsiedzi wykazują się ogromną odwagą i chęcią walki o wolność swojej ojczyzny.

Media wielokrotnie informowały również o przebiegłości Ukraińców, którzy regularnie kradli sprzęt bojowy wroga. W związku z nasilonymi kradzieżami, ukraińska policja wydała apel, by sprzętu nie zabierać dla siebie. Poproszono, by sprawy zgłaszać na policję i dobrowolnie oddawać funkcjonariuszom, którzy następnie przekażą sprzęt armii ukraińskiej.

ZOBACZ TAKŻE: KOLEJNE DZIWNE NAGRANIE Z ROSJI. W ROLACH GŁÓWNYCH – PUTIN I SZOJGU [WIDEO]

Ukraińskie służby opublikowały dane

Policja w obwodzie połtawskim w Ukrainie poinformowała o ilości sprzętu bojowego wroga, który został przejęty przez Ukraińców. Należy zaznaczyć, że mowa jedynie o zgłoszonych przypadkach. Funkcjonariusze organów ścigania zabezpieczyli 11 rosyjskich czołgów, 2 bojowe wozy piechoty oraz 8 karabinków maszynowych. Ponadto poinformowano o zabezpieczeniu 9 karabinków szturmowych, 10 pistoletów, około 4 tys. naboi, 14 granatów oraz około 200 sztuk innej amunicji.  

Policja zaznaczyła, że wszystkie wyżej wymienione sprzęty bojowe zostały przejęte przez cywilów. Wydano więc apel o przekazywaniu skradzionego sprzętu, broni czy amunicji policji. Na ten moment służby w obchodzie połtawskim wszczęto 30 śledztw w sprawie nielegalnego obchodzenia się z bronią, amunicją lub materiałami wybuchowymi.

Informując o kradzieży rosyjskiego sprzętu, trudno nie wspomnieć o chersońskich Romach, którzy ukradli czołg używając traktora. Nagrania z tych wydarzeń obiegły świat i w ekspresowym tempie stały się hitem.

 

źródło: o2.pl, facebook.com, zdjęcie – Instagram World at war

 

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.