Uber Eats dostarczy swoim klientom alkohol i… marihuanę? Firma rozszerza swoją działalność!

Uber Eats dostarczy

Uber Eats dostarczy swoim klientom alkohol i… marihuanę? Okazuje się, że Uber przejął startup Drizly zajmujący się dowozem alkoholu za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Istnieje szansa, że w przyszłości opcja zostanie rozszerzona również do dostarczania marihuany swoim klientom.

Uber Eats dostarczy swoim klientom alkohol

Firma Uber specjalizuje się w transporcie ludzi. Przedsiębiorstwo stworzyło aplikacje mobilną, za pośrednictwem której można zamawiać transport. Aplikacja działa w ponad 500 miastach na całym świecie. Ich usługi rozszerzono również o dowóz jedzenia i jak się okazuje, nie tylko. Uber regularnie udoskonala swoje usługi. Przykładowo w Stanach Zjednoczonych dostawcy mogą realizować także dowóz leków na receptę. To jednak wciąż nie koniec. Tym razem przedsiębiorstwo zdecydowało się zrobić kolejny krok w stronę klienta. Już niebawem w USA Uber Eats dostarczy swoim klientom również alkohol. Nie da się ukryć, że na rozwój firmy niewątpliwie wpłynęła pandemia koronawirusa, a zamknięci w domach ludzie coraz chętniej decydują się na korzystanie z usług Uber Eats.

ZOBACZ TAKŻE: MARIHUANA SPADŁA Z NIEBA NA MIESKZAŃCÓW TEL AWIWU – NIETYPOWA AKCJA AKTYWISTÓW

Ponadto, Uber przejął startup Drizly, dzięki któremu możliwa będzie nie tylko dostawa alkoholu do klientów, ale w przyszłości być może i marihuany. Warto zaznaczyć, że obecnie trwają prace związane z legalizacją marihuany w Stanach Zjednoczonych. Istnieje duża szansa, że już od 1 kwietnia marihuana będzie legalna w Nowym Jorku, a gubernatorzy New Jersey, Nowego Meksyku i Pensylwanii zgodnie twierdzą, że ten krok miałby pozytywny skutek dla gospodarki.

Drizly powstało w 2012 roku i zajmuje się dowozem alkoholu za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Działa w ponad 1,4 tys. miast w Stanach Zjednoczonych. Pandemia koronawirusa niezwykle przyczyniła się do rozwoju firmy, a w ubiegłym roku przedsiębiorstwo odnotowało 300% wzrost zamówień.

Na ten moment nie ma informacji, czy opcja Uber Eats dotycząca dowozu alkoholu będzie możliwa w Polace, jednak nie trudno się domyślić, że pomysł zapewne cieszyłby się w naszym kraju dużym powodzeniem.

źródło: nczas.pl, cyfrowa.rp.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.