Tylu zakażeń nie było już dawno! Niedzielski podał dzienną liczbę nowych przypadków w Polsce

we wrześniu obostrzenia

Tylu zakażeń nie było już dawno! Adam Niedzielski podał dzienną liczbę nowych przypadków COVID-19 w Polsce, która jest najwyższa od około dwóch miesięcy. W naszym kraju po długim czasie przekroczono tysiąc zakażeń w jedną dobę. Kolejny dzień przyniósł natomiast niespełna tysiąc nowych zachorowań. Czy istnieje realne zagrożenie dla ewentualnej niewydolności służby zdrowia w Polsce? Głos w tej sprawie także zabrał minister zdrowia Adam Niedzielski. Szczegóły poniżej.

Tylu zakażeń nie było już dawno! Niedzielski podał dzienną liczbę nowych przypadków COVID-19 w Polsce

Koronawirus powraca szybciej niż wszyscy się spodziewali? Najnowsze statystyki niestety mogą na to wskazywać. Być może właśnie obserwujemy początek kolejnej fali zakażeń, bo tylu nowych przypadków na dobę nie było już dawno. Już we wtorek 5 lipca minister zdrowia informował o tym, że po raz pierwszy od dwóch miesięcy odnotowano ponad tysiąc nowych zakażeń jedynie w dobę. Niedzielski jednak natychmiast zapewnił, że póki co nie ma powodów do niepokoju. Wydolność służby zdrowia nie jest w żaden sposób zagrożona. Na Twitterze Adam Niedzielski napisał:

Hospitalizacje pozostają na poziomie poniżej 400. Mamy do czynienia z rosnącą liczbą zakażeń, która wg prognoz nie stanowi ryzyka dla wydolności systemu opieki zdrowotnej.

ZOBACZ TAKŻE: Bardzo niepokojące doniesienia. Nowa mutacja atakuje, potężne wzrosty zakażeń!

Dziś kolejny dzień z wysoką liczbą nowych zakażeń

Jak się okazuje, dziś (środa, 6 lipca 2022) odnotowano znów sporo nowych zakażeń. Tym razem ich liczba także oscylowała w granicach tysiąca. Portal RMF24.pl powołując się na rządowe dane napisał:

Minionej doby badania potwierdziły 964 zakażenia koronawirusem, w tym 133 ponowne. Zmarły 3 osoby z Covid-19.

Przy okazji wspomniano, że w ciągu doby wykonano 5361 testów. W szpitalach z powodu COVID-19 obecnie przebywa 449 pacjentów.

To jednak nadal nic przy tym, co obecnie dzieje się choćby w Niemczech. Tam niedawno informowano nawet o ponad 100 tysiącach nowych zakażeń jednego dnia. Za wszytko ma odpowiadać nowa, wysoce zaraźliwa mutacja koronawirusa – SARS-CoV-2 – BA.5. Portal oko.press podaje:

„Według danych z Worldometer liczba nowych zakażeń SARS-CoV-2 za ostatnie 7 dni była (nie licząc Stanów Zjednoczonych) najwyższa w Niemczech. Odnotowano tam aż 720 tys. nowych przypadków, tj. o 51 proc. więcej niż w ciągu poprzednich 7 dni.”

źródło: polsatnews.pl, Twitter, RMF24.pl, oko.press

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.