Tyle trzeba zapłacić za świąteczne wypieki u Magdy Gessler! Drogo?

tyle trzeba zapłacić

Tyle trzeba zapłacić za świąteczne wypieki u Magdy Gessler! W sieci dużo mówi się o tym, że ceny u najpopularniejszej polskiej restauratorki są niebywale wysokie. Mało tego – miały wyraźnie wzrosnąć względem poprzedniego roku. A jak jest w istocie? Czy łakocie na święta od Magdy Gessler rzeczywiście mają zaporowe ceny? Wszystko dokładnie sprawdził portal Plotek – tam rozłożono świąteczny cennik lokalu „Słodki-Słony” na czynniki pierwsze.

Tyle trzeba zapłacić za świąteczne wypieki u Magdy Gessler! Uważacie, że jest drogo?

Magda Gessler to z pewnością najpopularniejsza w Polsce restauratorka. Jak dobrze wiadomo, swoją sławę zawdzięcza w ogromnej mierze popularnemu show „Kuchenne Rewolucje”. To właśnie tam zyskała renomę i pomogła już wielu restauracjom odzyskać dawny blask. Sama Magda Gessler także posiada kilka renomowanych lokali. Jak jednak łatwo się domyślić, nie należą one do najtańszych miejsc.

Przed „tłustym czwartkiem” bardzo głośno było o zawrotnych cenach pączków od Magdy Gessler. Wtedy też portal Onet.pl pisał, że w restauracji „Słodki-Słony” za jednego pączka sygnowanego nazwiskiem gwiazdy, należy zapłacić nawet 11 złotych. To naprawdę powalająca cena. Jak natomiast w tym samym lokalu prezentuje się cennik na świąteczne wypieki na rok 2021? Portal o2.pl, powołując się na serwis Plotek donosi, że jest o wiele drożej niż choćby przed rokiem…

ZOBACZ TAKŻE: ILE KOSZTUJE PĄCZEK OD MAGDY GESSLER NA TŁUSTY CZWARTEK? TA CENA WIELE OSÓB ZWALIŁA Z NÓG! NIEKTÓRZY ROBIĄ JEDNAK WSZYSTKO, ABY ZOBACZYĆ JAK SMAKUJĄ PĄCZKI OD NIEKWESTIONOWANEJ GWIAZDY POLSKIEJ GASTRONOMII

Ceny świątecznych ciast u Magdy Gessler

Portal o2.pl wymienia, co znalazło się w świątecznym menu lokalu Magdy Gessler. Mowa o takich słodkościach, jak choćby: rolada sezamowo-chałwowa, strudel malinowy, piernik świąteczny, placek drożdżowy, baba drożdżowa, sernik świąteczny czy różne torty.

Teraz przejdźmy do konkretnych cen. Za babę drożdżową (0,7kg) należy w tym roku zapłacić 60 złotych (przed rokiem było to 50 złotych). Sytuacja podobnie ma się w przypadku strudla malinowego.

Za 0,85kg sernika trzeba zapłacić natomiast już 80 złotych. W porównaniu z zeszłym rokiem, podrożał on aż o 15 złotych. Wyraźny wzrost miały zanotować też takie słodkości, jak piernik i makowiec. Ten drugi podrożał o 20% względem roku 2020.

źródło: o2.pl, Plotek

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.