Tyle kosztują bilety na kolejkę na Kasprowy Wierch! „Cenowe szaleństwo” [FOTO]

tyle kosztują bilety

Tyle kosztują bilety na kolejkę na Kasprowy Wierch! Temat „cenowego szaleństwa” w mediach społecznościowych poruszył znany dziennikarz sportowy, Edward Durda. Na Twitterze opublikował paragon z wjazdu właśnie na Kasprowy Wierch. Jak się okazuje, nie należy to do najtańszych atrakcji. Turyści za wjazd na popularny szczyt muszą słono zapłacić. Nawet ulgowe warianty biletów robią wrażenie pod względem kwoty, jaką trzeba na nie przeznaczyć. Czy to już przesada?

Tyle kosztują bilety na kolejkę na Kasprowy Wierch! Znany dziennikarz sportowy zwrócił uwagę na „cenowe szaleństwo”

O tym, że wypoczynek w polskich górach nie należy do najtańszych, wiadomo nie od dziś. Dyskusja wybuchła jednak na nowo, gdy znany dziennikarz sportowy – Edward Durda – opublikował w swoich mediach społecznościowych paragon z wjazdu kolejką linową na Kasprowy Wierch. Popularny szczyt usytuowany w Tatrach przyciąga bardzo wielu turystów. Dużą atrakcją jest wjazd na Kasprowy Wierch za pomocą kolejki linowej. Okazuje się jednak, że trzeba za to słono zapłacić.

Na paragonie Edwarda Durdy znalazły się dwie pozycje. Dwie osoby – w tym jedna z biletem ulgowym – za wjazd i zjazd z Kasprowego Wierchu zapłaciły prawie 150 złotych. Dziennikarz na swoim Twitterze napisał:

Cenowe szaleństwo, 2 bilety na kolejkę na Kasprowy Wierch (normalny i studencki).

ZOBACZ TAKŻE: ZDJĘCIE PREZYDENTA UKRAINY WOŁODYMYRA ZEŁENSKIEGO 41 DNI TEMU I DZIŚ. TAK WYGLĄDAŁ PRZED WYBUCHEM WOJNY. POTĘŻNA ZMIANA PO TYGODNIACH ZACIĘTYCH WALK O WOLNOŚĆ OJCZYZNY [FOTO]

Rodzinna wycieczka dla rodziców z jednym dzieckiem to koszt rzędu 227 złotych

Pod postem Edwarda Durdy znalazło się wiele komentarzy. Jeden z użytkowników Twittera pokazał, ile kosztował rodzinny wypad kolejką na Kasprowy Wierch. Rodzina, w której skład wchodziła dwójka rodziców i dziecko, na kolejkę musiała przeznaczyć aż 227 złotych.

Z cennika znajdującego się na stronie KB.pl wynika, że bilet normalny góra-dół w sezonie niskim to koszt rzędu 79 złotych, natomiast w sezonie wysokim jest to już 89 złotych. Bilet ulgowy góra-dół w sezonie niskim kosztuje za to 69 złotych, a w sezonie wysokim 75 złotych.

źródło: kb.pl, Twitter; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.