Kolejne porażające informacje z Ukrainy. Dzieci miały mniej niż 10 lat, to robili im Rosjanie

kolejne porażające wieści

Kolejne porażające informacje docierają z Ukrainy. Jak podaje ukraińska rzeczniczka praw człowieka Ludmyła Denisowa – tym razem wszystko dotyczy małych dzieci, które były krzywdzone przez rosyjską armię. Według szokujących doniesień, na ciałach dzieci znalezionych w Irpieniu odkryto ślady tortur i gwałtu. W RMF24.pl czytamy, że niektóre z nich miały mniej niż 10 lat.

Kolejna porażające informacje z Ukrainy. Dzieci miały mniej niż 10 lat, to robili im Rosjanie…

Niestety, z Ukrainy docierają kolejne szokujące doniesienia. Po ujawnieniu zbrodni wojennych i ludobójstwa w odbitych z rąk rosyjskiej armii miastach, teraz ukraińska rzeczniczka praw człowieka Ludmyła Denisowa podzieliła się kolejnymi zatrważającymi informacjami. Wszystko wskazuje na to, że Rosjanie krzywdzili małe dzieci. Niektóre z nich miały mniej niż 10 lat.

Portal RMF24.pl podaje, że Ukraińcy odbili Irpień w miniony piątek. Dopiero teraz na jaw zaczynają jednak wychodzić dramatyczne fakty. Porażający wpis Ludmyły Denisowej odbił się szerokim echem. Wszystko przytacza wspomniane RMF24.pl. Najbardziej uderzające jest jednak to, co rosyjska armia wyrządziła małym dzieciom. Denisowa na Facebooku napisała:

Na terenach wyzwolonych spod okupacji odnajdywane są masowe przypadki torturowania ludności cywilnej. […] Zabite dzieci w wieku poniżej 10 lat ze śladami gwałtu i tortur znaleziono w mieście Irpień.

Kolejne informacje, jakie tym razem przekazuje ukraińska deputowana Łesia Wasylenko, dosłownie wbijają w ziemię. Przerażający wpis Wasylenko na Twitterze odbił się szerokim echem:

Rosyjscy żołnierze gwałcili nawet dziesięcioletnie dziewczynki i znakowali ciała kobiet swastykami. […]

ZOBACZ TAKŻE: Zdjęcie Zełenskiego 41 dni temu i teraz. Tak zmienił się prezydent Ukrainy podczas wojny [FOTO]

Na jaw wychodzą coraz to bardziej potworne fakty – w taki sposób rosyjskie wojsko traktowało ludność cywilną

Ostatnie przekazy z Ukrainy są potworne. Na światło dzienne wychodzi coraz więcej zbrodni wojennych dokonanych na cywilach. Deniosowa o ostatnich odkryciach napisała w poście na Facebooku. Opowiadała między innymi o dramacie i przetrzymywaniu ludzi w piwnicach we wsi Wiktoriwka. Byli tam zarówno ludzie starsi, jak i małe dzieci. Nie podawano im niezbędnych do życia leków.

źródło: RMF24.pl, Twitter, Facebook; foto: Facebook

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.